Zamknij

Pechowy trening dla lidera PŚ. Daniel-Andre Tande kontuzjowany [WIDEO]

13.12.2019 14:27
Daniel-Andre Tande
fot. Screen

Daniel-Andre Tande kontuzjowany. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata doznał urazu podczas I treningu przygotowującego do konkursów w Klingenthal. Zobacz WIDEO!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O kontuzji Daniela-Andre Tandego poinformował kibiców dziennikarz TVP Sport - Sebastian Parfjanowicz. Reporter opublikował na swoim twitterowym profilu nagranie, na którym widać jak Norweg nie jest w stanie podnieść z ziemi swojego plecaka, a następnie odchodzi, kulejąc.

Daniel-Andre Tande kontuzjowany. Pechowy trening lidera PŚ [WIDEO]

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nabawił się kontuzji w wyniku przypadkowego uderzenia nartą przez jednego z kolegów. Nie wystąpił w drugim treningu, jednak na najważniejszy piątkowy start - kwalifikacje - zdołał się wykurować. Zajął w nich odległe 44. miejsce, ale widać było, że z dużą rezerwową podchodził do tego skoku.

W I treningu Norweg oddał słaby skok. 122,5 metra dało mu dopiero 31. miejsce. Najlepiej skoczył Ryoyu Kobayashi - 139 metrów, z Polaków natomiast 13. Dawid Kubacki - 124 metry. II trening również zwyciężył Kobayashi, który oddał skok o tej samej odległości. Biało-czerwonym poszło jeszcze gorzej, a najdalej skoczył dopiero 18. Piotr Żyła - 123 metry. Warto jednak dodać, że kiepskie wyniki to w dużej części wina bardzo zmiennego wiatru na skoczni. Wciąż nie wiadomo czy w związku z kiepskimi prognozami pogody jutrzejszy konkurs drużynowy w ogóle się odbędzie.

RadioZET.pl/Twitter, skijumping.pl