Zamknij

Daniel-Andre Tande jest wybudzany ze śpiączki. "To powolny proces"

28.03.2021 14:43

Daniel-Andre Tande znajduje się w procesie wybudzania ze śpiączki - poinformował w niedzielę Norweski Związek Narciarski. - To proces powolny. Jego stan jest stabilny - poinformowała lekarz federacji, Guri Ranum Eka.

Daniel-Andre Tande
fot. PAP
  • Daniel-Andre Tande znajduje się w procesie powolnego wybudzania ze śpiączki farmakologicznej
  • Norweski skoczek zaliczył powazny upadek podczas czwartkowej serii próbnej przed konkursem indywidualnym Pucharu Świata w Planicy
  • - To proces powolny. Jego stan jest stabilny - poinformował lekarz Norweskiego Związku Narciarskiego, Guri Ranum Ekas

W sobotę rozpoczął się powolny proces wybudzania Daniela-Andre Tandego ze śpiączki farmakologicznej - poinformował w niedzielę Norweski Związek Narciarski. 27-letni skoczek miał poważny upadek podczas serii próbnej przed czwartkowymi zawodami Pucharu Świata w Planicy.

Tande został natychmiast przetransportowany do szpitala w Lublanie. Przebywa z nim tam kierownik norweskiej reprezentacji Clas Brede Brathen.

Daniel-Andre Tande - NOWE INFORMACJE: Kiedy zostanie wybudzony ze śpiączki?

- To proces powolny. Jego stan jest stabilny. Zrobiono dodatkowe badania, by wybudzanie ze śpiączki przebiegało w najlepszy z możliwych sposobów - poinformowała lekarz norweskiego związku Guri Ranum Ekas.

Jak wykazały wcześniejsze badania Tande ma złamany obojczyk i przebite płuco. - Badania przeprowadzone przez zespół lekarzy różnych specjalizacji oraz tomografia nie stwierdziły poważniejszych urazów głowy i szyjnej części kręgosłupa - wyjaśniła Ekas.

Tande zaraz po wyjściu z progu stracił równowagę w locie i z olbrzymią siłą uderzył w zeskok na 99. metrze. Do karetki trafił nieprzytomny, a po ustabilizowaniu śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Lublanie.

RadioZET.pl