Zamknij

Czy będą kolejne konkursy skoków w Polsce? PZN odpowiada

16.02.2021 12:48
Zakopane 2021
fot. PAP/EPA

Konkursy skoków narciarskich w Polsce (zamiast odwołanego Raw Air) się nie odbędą. Polski Związek Narciarski nie ma na to odpowiednich funduszy.

Puchar Świata w skokach narciarskich w tym sezonie aż trzykrotnie organizowany był w Polsce. Jeden weekend skoczkowie spędzili w Wiśle, dwa kolejne w Zakopanem. Po tym, jak odwołano norweski cykl Raw Air, zaczęły pojawiać się spekulacje, że przejmie go Polska i to w naszym kraju odbędzie się miniturniej. Tak się jednak nie stanie.

- Temat organizacji w Polsce kolejnego weekendu PŚ w sezonie 2020/21 upadł. Tylko jakieś dodatkowe środki z FIS mogłyby tę sytuację zmienić - przekazał na Twitterze Mateusz Leleń, dziennikarz TVP Sport.

Nie będzie kolejnych konkursów PŚ w Polsce

Głos w sprawie zabrał też Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego. - Dziś w PZN padnie decyzja, czy będziemy w stanie podjąć się wyzwania dotyczącego organizacji kolejnych konkursów PŚ w Polsce. Sprawdzamy, czy są możliwości, czy jest sens to robić. FIS raczej we wtorek nie podejmie stanowiska - powiedział w rozmowie z TVP Sport.

Wszystko wskazuje na to, że w miejsce odwołanych konkursów w Norwegii zawody Pucharu Świata odbędą się w Planicy.

Zobacz także