Zamknij

Cene Prevc zakażony koronawirusem. Słoweniec nie wystartuje w Lahti

21.01.2021 22:13
Cene Prevc zakażony koronawirusem
fot. Jan Graczynski/East News

Cene Prevc uzyskał pozytywny wynik testów na koronawirusa i nie udał się z reprezentacją Słowenii na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. W Finlandii zaprezentują się za to jego bracia, Domen i Peter.

  • Cene Prevc jest zakażony koronawirusem i nie wystąpi w konkursach Pucharu Świata w Lahti
  • Słoweńcy wystąpią w Finlandii w składzie Anze Lanisek, Peter Prevc, Domen Prevc, Tilen Bartol, Bor Pavlocic i Ziga Jelar
  • W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, w niedzielę indywidualny

Cene Prevc, średni z braci Prevców, spisuje się w tym sezonie - jak na swoje możliwości i biorąc pod uwagę jego poprzednie sezony w Pucharze Świata - solidnie. W Engelbergu zajął 10. miejsce, punktował też w trzech z czterech konkursów Turnieju Czterech Skoczni oraz w Zakopanem. W klasyfikacji generalnej z dorobkiem 55 punktów zajmuje 41. miejsce. Na kolejne będzie musiał trochę poczekać.

Po zmaganiach na Wielkiej Krokwi Słoweńcy wrócili do kraju, skąd mieli udać się do Lahti. Przed wylotem przeszli testy na koronawirusa i w przypadku Cene Prevca wynik okazał się pozytywny. 24-latek musi poddać się kwarantannie i w Finlandii go nie zobaczymy.

Cene Prevc zakażony koronawirusem

- Pozostali członkowie zespołu mieli negatywny wynik testu i są już w Lahti. Zgodnie z protokołem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) wszystkie drużyny narodowe są ponownie testowane przed rozpoczęciem zawodów. Dlatego dziś po południu słoweński zespół został poddany kolejnemu testowi, w Finlandii. Wszystkie wyniki były negatywne. Drużyna narodowa będzie rywalizować w Finlandii bez Cene Prevca, który jest pod opieką domową i czuje się dobrze, ponieważ w tej chwili nie ma żadnych objawów - powiedział Tomi Trbovc, rzecznik Słoweńskiego Związku Narciarskiego (SZS).

Na Salpausselce Słoweńcy wystąpią w składzie Anze Lanisek, Peter Prevc, Domen Prevc, Tilen Bartol, Bor Pavlocic i Ziga Jelar.

W Lahti skoczkowie będą rywalizowali w konkursie drużynowym (sobota) i indywidualnym (niedziela).

RadioZET.pl/skijumping.pl