Zamknij

Skandaliczny wpis Cene Prevca. Skoczek zakpił z protestów w USA

07.06.2020 12:30
Skandaliczny wpis Cene Prevca
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Cene Prevc, słoweński skoczek narciarski, jednym wpisem zamieszczonym na InstaStory wywołał skandal w swoim kraju i naraził się na gniew kibiców. 24-latek chciał zażartować z protestów w Stanach Zjednoczonych, których przyczyną stało się zabójstwo Afroamerykanina George'a Floyda, ale jego poczucie humoru nie trafiło w gusta fanów.

Przypomnijmy, że 22 maja George Floyd został uduszony przez jednego z funkcjonariuszy policji w Minneapolis. Mężczyzna nie był ani agresywny, ani uzbrojony, a został zatrzymany za rzekome zapłacenie fałszywym 20-dolarowym banknotem. Policjant przez blisko 9 minut kolanem przyciskał do ziemi głowę Afroamerykanina i nie reagował na jego okrzyki: "nie zabijaj mnie" oraz "nie mogę oddychać".

Zabójstwo Afroamerykanina wywołało protesty w wielu miastach Stanów Zjednoczonych przeciwko systemowemu rasizmowi i brutalności policji. Niestety niektóre z manifestacji przerodziły się w burdy, niszczenie mienia i kradzieże, m.in. odzieży i obuwia. Do tego typu działań w swoim wpisie nawiązał Cene Prevc, jeden ze słoweńskich braci - obok Petera i Domena - rywalizujących w Pucharze Świata w skokach narciarskich.

Kontrowersyjny wpis Cene Prevca

- Cześć ludzie z Kranju. Jeśli zdecydujecie się na protest w celu wsparcia czarnoskórych, to możecie to zrobić w Supernovej (centrum handlowe - red.) po godzinie 22. Potrzebuję czegoś z Obi, a tam jest bardzo drogo. Potrzebuję również jakieś perfumy z Muellera i coś z Mercatora, bo tam teraz też jest drogo. Jeśli ktoś chce się włamać także do Intersport, to potrzebuję buty, rozmiar 42, dziękuję - napisał 24-latek.

Wpis Cene Prevca nie spodobał się wielu jego kibicom, którzy zwyzywali go od "klaunów" i "idiotów".

Posłuchaj podcastu

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/sport.pl