Zamknij

Trzęsienie ziemi w słoweńskich skokach. Jeden z braci Prevców kończy karierę

04.10.2022 17:44

Cene Prevc, wicemistrz olimpijski w Pekinie w konkursie drużynowym, w wieku 26 lat postanowił zakończyć sportową karierę. Tym samym nie będzie już trzech słynnych braci na skoczniach narciarskich - w słoweńskiej kadrze pozostają Peter i Domen.

Cene Prevc kończy karierę
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Cene Prevc jeszcze w poniedziałek na InstaStory opublikował krótkie nagranie z oficjalnej sesji zdjęciowej reprezentacji Słowenii w skokach narciarskich. Dobę później na stronie siol.net ukazała się rozmowa 26-latka z Jaką Lopaticiem, w której zawodnik zdradził, że zmieniły się jego priorytety.

- Wiosną zdałem sobie sprawę, że inne cele stanowią dla mnie większe wyzwanie niż skakanie i że będę spał spokojniej, jeśli zrobię coś w innych dziedzinach. Z tego powodu prawie już nie trenowałem. Dla zabawy skoczyłem jeszcze kilka razy. Studia na kierunku elektrotechnika rozpoczynam w październiku. Chcę ukończyć studia policealne z zakresu gospodarki wiejskiej i krajobrazowej. Jeśli chodzi o skoki, oznacza to, że w przyszłym sezonie nie będę startował w Pucharze Świata - powiedział Słoweniec.

Cene Prevc kończy karierę

Cene Prevc niedawno został powołany do reprezentacji Słowenii na sezon 2022/2023. Związek pozostawił mu otwarte drzwi, gdyby po zakończeniu studiów chciał wrócić do drużyny narodowej. Przyznał, że jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni, będzie chciał oddać ostatni skok podczas lotów narciarskich w Planicy.

- Trening nie jest już moim priorytetem. W tej chwili wszystko, co mam w głowie, to działanie od egzaminu do egzaminu - dodał Cene Prevc.

loader

Miniony sezon był najlepszym w karierze "średniego" z braci. Wcześniej sukcesy osiągali Peter i Domen Prevc, natomiast Cene miotał się między kadrą B i A, między Pucharem Świata a Kontynentalnym. Dopiero w 2022 roku wraz z drużyną staną na olimpijskim podium w Pekinie, w Willingem po raz pierwszy uplasował się w czołowej trójce konkursu Pucharu Świata, a w klasyfikacji generalnej cyklu zajął 10. miejsce.

RadioZET.pl/siol.net