Bronisław Stoch o Kamilu: syn wytrzymał presję dzięki dojrzałości

Maciej Walasek
06.01.2018 20:13
Bronisław Stoch o Kamilu: syn wytrzymał presję dzięki dojrzałości
fot. PAP/EPA

Bronisław Stoch nie krył radości po tym, gdy jego syn Kamil obronił trofeum Turnieju Czterech Skoczni wywalczonego przed rokiem. Jednocześnie skomentował zachowanie Svena Hannawalda, który zaraz po zwycięstwie Kamila pospieszył z gratulacjami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Według Bogusława Stocha na zwycięstwo Kamila złożyło się wiele czynników.

- Co Kamil ma w sobie, że potrafi wytrzymać tak niewiarygodnie dużą presję? Trzeba by go zbadać. A mówiąc szczerze, to jest to po prostu dojrzałość człowieka, sportowca. Jakby poukładanie jego doświadczeń, psychiki, poglądów, jego umysłu. Wydaje mi się, że to się składa u niego w jedną, fajną całość. Gratulacje od Svena Hannawalda to jest piękny moment. To jest piękne w skokach, takie fair play. Tak fantastyczna, koleżeńska atmosfera panuje wśród tych chłopców, że aż miło patrzeć i miło się uczyć od nich.

Zobacz także

Ojciec Stocha zwrócił uwagę, że jego syn nie wyśrubował nowego rekordu, lecz wyrównał osiągnięcie Svena Hannawalda.

- Potrzeba nam pewnego spokoju, bo to nie jest pobicie rekordu Hannawalda, to jest jego wyrównanie. Nie muszę tego Kamilowi mówić. On jest na tyle mądry i dojrzały, że to wie. On zresztą tak to będzie traktował. Czytałem książkę Niemca o jego zmaganiach z chorobą i perypetiami po zakończeniu kariery. Myślę, że ten, kto czytał tę książkę, potrafi zrozumieć zawiłość i trudność dyscypliny jaką są skoki narciarskie i potrafi też okazać szacunek i sympatię nie tylko naszemu Kamilowi, ale i Svenowi Hannawaldowi.

RadioZET.pl/PAP/mw