Zamknij

Bjoern Einar Romoeren walczy z rakiem. Przed nim 40-tygodniowa chemioterapia

24.09.2019 14:44
Bjoern Einar Romoeren walczy z rakiem
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Czterdzieści tygodni - tyle ma potrwać chemioterapia Bjoerna Einara Romoerena. W lipcu były skoczek narciarski poinformował, że lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór złośliwy kręgosłupa, tzw. mięsak Ewinga.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

- Tej wiosny usłyszałem straszną wiadomość, lekarze przekazali mi, że wykryto u mnie guza w kręgosłupie - pisał wówczas Norweg, były rekordzista świata w długości skoku na nartach (239 m).

Rak kości: pierwotny i wtórny (przerzutowy). Co należy wiedzieć o raku kości?

Od tamtego czasu Romoeren unikał mediów i skupił się na walce ze śmiertelną chorobą. Milczenie przerwał w poniedziałek, udzielając wywiadu "Dagbladet". Wielki rywal Adama Małysza wyznał, że przechodzi 40-tygodniową chemioterapię, która ma potrwać co najmniej do lutego 2020 roku.

- Przeszedłem już dwa zabiegi, a potem byłem całkowicie bez sił. Muszę regularnie sprawdzać temperaturę, ponieważ jeśli mam więcej niż 38 stopni przez ponad godzinę, to automatycznie muszę trafić do szpitala - wyznał Romoeren.

- Dojście do zdrowia zajmie trochę czasu. Podczas mojej kariery sportowej mówiono mi, że dobrze sobie radzę z przeciwnościami losu. Szkoda tylko, że teraz jest ich tak dużo - dodał.

Bjoern Einar Romoeren - osiągnięcia

Bjoern Einar Romoeren był bardzo mocnym punktem norweskiej drużyny, która zdobywała medale igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw świata w lotach. Uchodził za jednego z najlepszych lotników w stawce.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/Dagbladet/seher.no/KS