Bjoern Einar Romoeren walczy z rakiem. Jest reakcja Adama Małysza

Krzysztof Sobczak
16.07.2019 15:18
Adam Małysz wspiera Romoerena
fot. ARTUR BARBAROWSKI/East News

Bjoern Einar Romoeren ma raka, a jeden z jego największych rywali, ale też kolegów ze skoczni, Adam Małysz za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał Norwegowi dobre słowo. - Mam nadzieję, a nawet głęboko wierzę, że wszystko skończy się dobrze! - napisał "Orzeł z Wisły".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

O walce z chorobą Romoeren poinformował we wtorek nad ranem. 38-letni były skoczek zmaga się z rzadką odmianą raka złośliwego kości, tzw. mięsakiem Ewinga. Sportowiec szybko i we wczesnej fazie został zdiagnozowany, a obecnie przechodzi leczenie w klinice w Oslo.

Wiadomość o chorobie Norwegia dotarła również do Adama Małysza. - Bardzo smutna informacja o poważnej chorobie, z jaką walczy Bjoern Einar Romoeren. Życzę dużo siły, wytrwałości i - mimo wszystko - optymizmu w tych trudnych tygodniach. Mam nadzieję, a nawet głęboko wierzę, że wszystko skończy się dobrze! - napisał Polak w mediach społecznościowych.

Romoeren - jeden z najlepszych "lotników" w historii

Bjoern Einar Romoeren - choć nigdy nie był indywidualnym mistrzem świata w lotach narciarskich - uznawany jest za jednego z najlepszych "lotników" w historii. W 2005 roku w Planicy wylądował na 239 m i ustanowił rekord w długości skoku. Przez dalszą część kariery tę właśnie liczbę miał wyklejoną na nartach.

RadioZET.pl/KS