Bjoern Einar Romoeren przekazał dobre wieści ws. swojego stanu zdrowia

15.03.2020 16:35
Bjoern Einar Romoeren
fot. Bjoern Einar Romoeren/Instagram

Bjoern Einar Romoeren, u którego latem minionego roku zdiagnozowano złośliwy nowotwór kości, w rozmowie z telewizją NRK przekazał pozytywne wieści. Leczenie przyniosło skutek i były skoczek narciarski powraca już do zdrowia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Romoerem walczył z mięsakiem Ewinga, bardzo rzadkim i wyjątkowo agresywnym rodzajem nowotworu kości. Miał 9-centymetrwego guza, który "owinął się wokół biodra".

Romoeren: "Jestem już zdrowy"

Norweg poddał się chemioterapii, przeszedł 13 cykli [ostatni w styczniu - przyp. red.] i pozytywnie na nie zareagował. O swoim aktualnym stanie zdrowia opowiedział w wywiadzie dla stacji NRK. - Gdyby nie to, że lekarze zazwyczaj są ostrożni, mogliby powiedzieć, że jestem już zdrowy. Dla mnie i tak była to niesamowita wiadomość. Od tej pory wiedziałem, że już wszystko pójdzie dobrze. Moja żona nigdy wcześniej nie widziała, żebym tak się śmiał, a teraz cały czas się śmieję. To dziwne, ale nie mogę tego kontrolować - powiedział.

W rozmowie Romoeren podziękował za wsparcie kolegom z kadry, którzy nawet podczas zawodów występowali w kombinezonach z napisem "Stay stron Bjoern", oraz dawnym rywalom. Wspominał m.in. o Adamie Małyszu, Noriakim Kasaim i Janne Ahonenie. - To było niesamowicie miłe, ale też dziwne - ocenił Norweg.

Rekord świata Romoerena

Bjoern Einar Romoeren był jednym z najlepszych "lotników" w gronie skoczków. Jego próba na 239. metr w Planicy w 2005 roku przez sześć lat pozostawała nieoficjalnym rekordem świata w długości skoku. Dopiero kiedy do użytku oddano obiekt w Vikersund, jego osiągnięcie pobił inny Norweg, Johan Remen Evensen (243). Aktualne najlepsze osiągnięcie jest o 10,5 m lepsze i należy do Stefana Krafta.

RadioZET.pl/skokipolska.pl