Dramat znanego skoczka narciarskiego. Choruje na raka

Andreas Nicolaides
16.07.2019 09:43
Bjoern Einar Romoeren ma raka
fot. Instagram

Bjoern Einar Romoeren ma raka. Szokującą informację na temat stanu zdrowia 38-letniego byłego skoczka narciarskiego podała oficjalna strona internetowa FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej).

Romoeren przebywa obecnie w szpitalu w Oslo, gdzie poddawany jest leczeniu. Cierpi na na bardzo rzadką odmianę raka. Tzw. mięsak Ewinga umiejscowił się w jego biodrze.

Na co choruje Bjoern Einar Romoeren? Bardzo rzadka odmiana raka - mięsak Ewinga

- Pieprzyć raka. Na wiosnę otrzymałem druzgocącą wiadomość, że mam guza. Do tej pory żyję. Przede mną jednak długi, trudny czas, ale wygram tę walkę - przekazał 38-latek.

Bjoern Einar Romoeren choruje na raka

Były norweski skoczek rozmawiał też krótko z norweską gazetą "Se und Hoer".

- Nie mam problemu z mówieniem o raku, ale mam niewiele sił i nie chce ich trwonić. Dlatego nie chcę tracić czasu na rozmowy o chorobie - powiedział.

Bjoern Einar Romoeren - czołowa postać norweskich skoków

Bjoern Einar Romoeren to niegdyś czołowy norweski skoczek narciarski. Ośmiokrotnie zwyciężał w zawodach Pucharu Świata. W 2006 roku wywalczył z reprezentacją brązowy medal igrzysk olimpijskich.

Znany był przede wszystkim z dalekich lotów na skoczniach mamucich. W sezonie 2005/2006 zdobył Małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata w lotach narciarskich. Z reprezentacją Norwegii zdobył dwa złote medale MŚ w lotach (2004 i 2006 rok).

W latach 2005–2011 Romoeren był rekordzistą świata w długości skoku. Podczas konkursu w Planicy uzyskał 239 metrów. Jego wynik po sześciu latach pobił Johan Remen Evensen, który w Vikersund skoczył 243 metry.

Obecnie rekord należy do Stefana Krafta, który w marcu 2017 roku w Vikersund uzyskał 253,5 metra.

RadioZET.pl/AN