Bjoern Einar Romoeren kończy chemioterapię. Norweg przekazał dobre wieści

21.01.2020 17:27
Bjoern Einar Romoeren kończy chemioterapię
fot. Bjoern Einar Romoeren/Facebook

Bjoern Einar Romoeren opublikował post w mediach społecznościowych, w którym poinformował, że przyjmuje ostatnią dawkę chemioterapii. Były rekordzista w długości lotu na nartach walczy z nowotworem kości.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bjoern Einar Romoeren cierpi na złośliwego raka kości. Wszystko zaczęło się wiosną zeszłego roku, kiedy były skoczek narzekał na ból pleców. Po specjalistycznych badaniach okazało się, że były rekordzista w długości lotu na nartach choruje na złośliwy nowotwór kości – mięsaka Ewinga który umiejscowił się w jego biodrze. W lipcu 38-latek poinformował kibiców o walce z chorobą. Po sześciu miesiącach słynny sportowiec podzielił się swoimi odczuciami. Romoeren podkreślał, że z dnia na dzień jest mu coraz trudniej, ale mimo zmęczenia spędza ze swoją rodziną jak najwięcej czasu. We wtorek, 38-latek opublikował post, w którym poinformował, że jego chemioterapia powoli dobiega końca.

Rak kości: pierwotny i wtórny (przerzutowy). Co należy wiedzieć o raku kości? 

- Chemioterapia numer 13. To już ostatnia! Nie mogę doczekać się następnych dni, ale jeszcze bardziej, nie mogę doczekać się zakończenia chemii - napisał Norweg na swoim profilu na Facebooku.

Na co choruje Bjoern Einar Romoeren? Bardzo rzadka odmiana raka - mięsak Ewinga

Bjoern Einar Romoeren w Planicy 2005 roku poszybował na odległość 239 metrów, ustanawiając rekord świata w długości lotu. Wynik przetrwał aż sześć lat. Specjalnością Norwega były właśnie loty narciarskie. W swoim dorobku ma m.in. dwa złote medale MŚ w lotach (2004 i 2006 rok), a także brąz igrzysk olimpijskich wywalczony w drużynie (Turyn 2006).

RadioZET.pl/Facebook