Zamknij

Bilety na skoki w Polsce to drożyzna. Nie uwierzysz, ile kosztują w Rosji

09.11.2021 09:37
Kamil Stoch
fot. FABRICE COFFRINI/AFP/East News

Ceny biletów na zawody skoków narciarskich poszły w Polsce mocno w górę. Po zestawieniu ich z wejściówkami na konkursy inauguracyjne w Niżnym Tagile można złapać się za głowę. Różnica jest bowiem ogromna.

700 złotych - tyle zapłacić musi trzyosobowa rodzina za bilety na miejscach siedzących na jeden konkurs Pucharu Świata w Wiśle. Bilety na miejsca siedzące z pierwszej puli kosztowały 259 zł, a na miejsca stojące - 110 zł. Z kolei wejściówki na miejsca siedzące z drugiej puli kosztują już 279 zł, a na stojące - 129 zł.

Takie koszty biletów na zawody PŚ w Polsce to olbrzymi wzrost w porównaniu z poprzednimi latami. - Zdajemy sobie sprawę, że dla rodziny bilety na tegoroczne zawody to spory wydatek, ale wobec szalejących cen w Polsce nie mieliśmy innego wyjścia. Koszty organizacji Pucharu Świata także rosną z roku na rok - przyznał dyrektor Pucharu Świata w Wiśle, Andrzej Wąsowicz, w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Bilety na skoki w Polsce to drożyzna. Nie uwierzysz, ile kosztują w Rosji

Jak się okazuje, ceny wejściówek na skoki narciarskie w Polsce są nawet... dziesięciokrotnie wyższe niż w Rosji. 20 listopada w Niżnym Tagile odbędą się inauguracyjne zawody z cyklu i - według informacji WP Sportowe Fakty - za bilet na pojedynczy konkurs skoków w Rosji trzeba zapłacić jedynie od 100 do 250 rubli, czyli od około 5,50 do 14 zł.

Przypomnijmy, że decyzją organizatorów PŚ w Niżnym Tagile na każde zawody będzie mogło wejść maksymalnie 500 kibiców. Ponadto każdy widz będzie musiał mieć kod QR zaświadczający o przebyciu szczepienia przeciwko COVID-19 lub poświadczenie o tym, że niedawno przeszedł koronawirusa i ma w sobie wysoki wskaźnik przeciwciał.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty