PŚ w biathlonie: Duże straty Hojnisz, sensacyjna zwyciężczyni

Krzysztof Sobczak
21.01.2017 14:19
Monika Hojnisz
fot. EastNews

Monika Hojnisz zajęła 22. miejsce w biegu masowym biathlonowego Pucharu Świata w Antholz-Anterselvie. Pierwsze zwycięstwo w karierze zanotowała Niemka Nadine Horchler.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

30-letniej biathlonistki w zasadzie nie powinno być w tym biegu. Występ umożliwiły jej jednak absencje Olgi Podchufarovej i Ołeny Pidhrushny, dzięki czemu Horchler wskoczyła z listy rezerwowej.

Na starcie była tylko jedna Polka, Monika Hojnisz, która udział w "masówce" zapewniła sobie znakomitym wynikiem w czwartkowym biegu na 15 km. 25-latka zajęła w nim najwyższe w tym sezonie 7. miejsce.

Zobacz także

Hojnisz nie spisała się jednak tak dobrze jak dwa dni temu. Na strzelnicy zanotowała trzy pudła, zaprezentowała przeciętną formę biegową i zajęła dopiero 22. miejsce w gronie 30 biathlonistek. Do zwyciężczyni straciła blisko 1,5 minuty.

Wygrała startująca z numerem 30. Nadine Horchler przed swoją rodaczką i liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Laurą Dahlmeier. Trzecia była Czeszka Gabriela Koukalova, która przewodziła stawce do ostatnich kilkudziesięciu metrów.

W niedzielę biathlonistki czeka sztafeta 4x6 km.

Wyniki biegu masowego na 12,5 km:

1. Nadine Horchler (0) 36:11.5
2. Laura Dahlmeier (2) +3.1
3. Gabriela Koukalova (2) +8.0
***
22. Monika Hojnisz (1+1+1+0) +1:23.1

RadioZET.pl/KS