Zamknij

Benjamin Oestvold z nieoficjalnym rekordem w Zakopanem. Skok na 150 metrów

13.03.2021 18:03
Wielka Krokiew w Zakopanem
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Benjamin Oestvold uzyskał aż 150 metrów na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. 20-letni skoczek ustał skok w czasie serii próbnej przed zawodami Pucharu Kontynentalnego.

Benjamin Oestvold podczas serii próbnej Pucharu Kontynentalnego poleciał na odległość 150 metrów. Czynniki w czasie skoku Norwega wykazały, że miał aż 4,34 m/s wiatru "pod narty". Ostatecznie zawodnikowi odjęto 48 punktów, a jego łączna nota wyniosła zaledwie 62,9 punktu.

Przed konkursem PK w Zakopanem skoczkom towarzyszyły bardzo silne podmuchy, dochodzące do 5,5 m/s. Po skoku 41 zawodników podjęto decyzję o przerwaniu serii próbnej.

Wielka Krokiew: Niesamowity skok Oestvolda na 150 metrów

Niestety, ale skok Oestvoda nie został uznany jako rekord skoczni, ponieważ w czasie serii próbnej nieobecni byli sędziowie. Wyczyn 20-latka zostałby zapisany w przypadku, gdyby oddał taki skok w kwalifikacjach lub konkursie. Wobec tego rekordzistą Wielkiej Krokwi pozostał Yukiya Sato. Japończyk w 2020 roku osiągnął 147 metrów.

Finalnie z powodu silnego wiatru odwołano sobotnie zawody Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. W związku z tym w niedzielę zaplanowano dwa konkursy.

RadioZET.pl