Zamknij

Polska traci wielki talent. Bartosz Czyż kończy przygodę ze skokami narciarskimi

13.11.2019 12:28
Bartosz Czyż kończy przygodę ze skokami narciarskimi
fot. Marek Dybas/REPORTER/EastNews

Bartosz Czyż, 20-letni skoczek narciarski, członek kadry B na sezon 2019/2020, zakończył swoją przygodę ze skokami narciarskimi. Młody zawodnik decyzję podjął po treningach w Zakopanem, ale jak zapewnia, jest ona przemyślana.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Przez lata prowadzony pod skrzydłami Macieja Maciusiaka Czyż uchodził za największy talent w polskich skokach narciarskich, a jego styl i sylwetka w locie porównywane były do Thomasa Morgensterna. Minionej zimy pojawiły się jednak problemy, z którymi skoczek sobie nie poradził.

Bartosz Czyż kończy karierę

Największym kłopotem okazał się... wzrost oraz idąca z nim w parze niedowaga. Przełożyło się to na spadek formy, coraz gorsze próby i brak radości z uprawiania sportu.

- Po obozie w Zakopanem, gdzie oddawaliśmy pierwsze skoki na torach lodowych podjąłem taką decyzję, ale nie była ona podjęta w pięć minut. Już od dłuższego czasu biłem się z myślami: co dalej - tłumaczył 20-latek w rozmowie ze sport.pl.

- Myślę że ciężko mieć z tego radość ze skoków, jeśli od dłuższego czasu zdobyło się tylko kilka punktów w FIS Cup (...). Zdarzały się dobre obozy, po których miałem więcej motywacji i nakręcały mnie do dalszej pracy, ale też bardzo często po lepszym treningu przychodziłem na kolejny z takim samym nastawieniem i podejściem - dodał.

Bartosz Czyż zdążył zadebiutować w Pucharze Świata. W sezonie 2017/2018 zajął 48. miejsce podczas konkursu w Zakopanem.

RadioZET.pl/sport.pl