Szwedzcy hokeiści złożą hołd zmarłemu artyście Avicii

Krzysztof Sobczak
24.04.2018 08:59
Szwedzcy hokeiści złożą hołd Avicii
fot. imago/Bildbyran/EAST NEWS

Hokejowa reprezentacja Szwecji przed wyjazdem na mistrzostwa świata do Danii zagra w turnieju towarzyskim. Przed spotkaniami w Sztokholmie będzie grana wyłącznie muzyka zmarłego w piątek szwedzkiego muzyka Tima Berglinga, znanego na świecie jako Avicii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Turniej odbędzie się w dniach 26-29 kwietnia w dwóch szwedzkich miastach, Soedertaelje i Sztokholmie oraz w Helsinkach. W rozgrywkach wezmą udział drużyny Szwecji, Rosji, Finlandii i Czech. Mistrzostwa świata odbędą się w Danii w dniach 4-20 maja.

Zobacz także

Avicii nie żyje

28-letni Bergling został znaleziony martwy w piątek w luksusowym hotelu w Omanie. Był „muzycznym patronem” hokejowej drużyny Trzech Koron.

- Przez lata w naszej szatni rozbrzmiewała jego muzyka. Jesteśmy w szoku po wiadomości o jego śmierci i dlatego postanowimy uhonorować go podczas turnieju tak jak możemy, jego własną muzyką - powiedział Mika Zibanejad.

Urodzony w Sztokholmie w fińsko-irańskiej rodzinie 25-letni zawodnik gra obecnie w New York Rangers. Jest również producentem muzycznym, wydał dwa single i blisko znał Berglinga.

- Muzyka Avicii dodawała nam Szwedom zawsze dodatkowych sił podczas przerw, a zwłaszcza kiedy wygraliśmy MŚ juniorów w 2012 roku, pokonując w finale Rosję. Tym razem okazja jest szczególna i Tim będzie jak zawsze z nami w szatni, podczas każdej przerwy w meczach.

RadioZET.pl/PAP/KS