Zamknij

Asystent Doleżala o atmosferze w kadrze. Słowa dają do myślenia

08.12.2021 11:07
Stoch, Kubacki, Żyła i Wolny
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Polscy skoczkowie odnotowali najgorszy start sezonu PŚ w ostatnich latach. Maciej Maciusiak, asystent Michala Doleżala w rozmowie z portalem tvpsport.pl zdradził kulisy kadry i opowiedział, jakie nastroje panują w ekipie biało-czerwonych.

Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła w ostatnich sezonach PŚ w skokach dali kibicom mnóstwo radości w konkursach Pucharu Świata, czy zawodach mistrzowskich. Niestety, po pięciu obfitych latach biało-czerwoni zaczęli zawodzić i tegoroczne zmagania są najgorszym początkiem sezonu ostatnich lat.

Czołowi zawodnicy w polskiej kadrze mają problemy z zakwalifikowaniem się do drugiej serii, nie mówiąc o zakończeniu zawodów w ścisłej czołówce. W związku z tym po rywalizacji w Wiśle Michal Doleżal postanowił dać Dawidowi Kubackiemu, Andrzejowi Stękale, Jakubowi Wolnemu i Klemensowi Murańce chwilę spokoju na treningi w Ramsau.

Wiadomo, że w każdym sporcie słabe wyniki nigdy nie wpływają dobrze na atmosferę w zespole. Maciej Maciusiak w rozmowie z serwisem tvpsport.pl uspokoił kibiców i zapewnił, że nastroje w kadrze są dobre, a zawodnicy wzajemnie się wspierają.

Asystent Doleżala ujawnił kulisy atomsfery w polskiej kadrze

- Staramy się wspólnie rozwiązywać kłopoty. Najgorsze, gdybyśmy zaczęli się wyzywać i kłócić. Musimy utrzymywać dobrą relację z zawodnikami. Sprzeczek nie ma. Musi być jedność. Zawodnicy, sztaby i fizjoterapeuci trzymają się razem. Inaczej sukcesów nie będzie. A wiemy, jak je osiągać - komentował asystent Doleżala.

Skoki narciarskie 2021/2022 - terminarz konkursów. Kiedy skaczą Polacy? [PROGRAM]

Maciusiak dodał, że miłośnicy skoków muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ biało-czerwonych czeka bardzo trudny czas. - Trudny okres czeka całą reprezentację. Nie wygląda to fajnie. Musimy walczyć. Pomysły są. Mamy nadzieję, że cała kadra wróci jak najszybciej na odpowiednie tory - podkreślił.

W najbliższy weekend PŚ w Klingenthal w Niemczech Polskę reprezentować będą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek.

RadioZET.pl