Apoloniusz Tajner: Stoch w najlepszej formie

Maciej Walasek
04.11.2017 16:00
Apoloniusz Tajner
fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta

Apoloniusz Tajner zdradził, że Kamil Stoch wyróżnia się na tle pozostałych skoczków i prezentuje najlepszą formę tuż przed nowym sezonem Pucharu Świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do inauguracji zimowego sezonu, który wystartuje w Wiśle pozostały dwa tygodnie. Kibicie w Polsce liczą, że również i w tym roku polska kadra będzie wyróżniać się na tle pozostałych rywali. Grupa Stefana Horngachera zakończyła zgrupowanie w Oberstdorfie. W trakcie treningów w Niemczech doskonale spisywał się Kamil Stoch. Prezes PZN ujawnił, że dwukrotny mistrz olimpijski jest w najlepszej formie wśród reszty kolegów.

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch wygra konkurs indywidualny w Wiśle?

Liczba głosów:

- Kamil zaczął przewodzić grupie, w wysokiej dyspozycji są także Piotrek Żyła i Maciek Kot. Dawid Kubacki utrzymuje nieco niższy poziom niż latem, choć jego skoki nadal są na wysokim poziomie i będzie się liczył w rywalizacji - zaznaczył w rozmowie z TVP Sport.

Tajner zapewnił, że skocznia im. Adama Małysza będzie przygotowana na inaugurację sezonu.

- Organizacyjnie Puchar Świata w Wiśle jest już dopięty, a jeśli chodzi o śnieg, to zgromadziliśmy go na dole skoczni i czekamy na prognozy. Zdecydowaliśmy, żeby wstrzymać rozłożenie go po zeskoku, ponieważ spodziewany jest jeszcze deszcz. Myślę, że w okolicach 10-11 listopada tego dokonamy.

Rozpoczęcie Pucharu Świata w Wiśle zaplanowano na 18 listopada. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę zawodnicy powalczą w konkursie indywidualnym.

RadioZET.pl/SportoweFakty/mw