Zamknij

Jan Ziobro ma otwartą drogę do kadry, ale musi się ujawnić

Andreas Nicolaides
16.04.2018 22:58
Jan Ziobro
fot. Marek Dybas/East News

Apoloniusz Tajner zapewnił, że Jan Ziobro ma otwartą drogę do kadry skoczków narciarskich. - Najpierw jednak musi się pokazać i ujawnić - powiedział prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Tu liczy się tylko poziom sportowy. Jeśli Janek wróci do odpowiedniej formy, to ma otwartą drogę. Natomiast my w tym momencie mu nie pomożemy, ponieważ całkowicie się odsunął. Najpierw musi się pokazać i ujawnić, a dopiero później może być mowa o jego ponownym powrocie do skoków - powiedział w rozmowie z eurosport.interia.pl.

Jan Ziobro wróci do skoków narciarskich?

Przypomnijmy, że Jan Ziobro zawiesił karierę sportową, bo - jak sam twierdził - był dyskryminowany w kadrze reprezentacji Polski. - To nie jest tak, że nie chcę skakać, ale kontynuacja kariery nie ma sensu, gdyż wielu ludzi z otoczenia chce mnie zniszczyć jako zawodnika. Jest szereg decyzji, które są skandaliczne. Na każdym kroku jestem pomijany, poniżany, więc sytuacja wygląda beznadziejnie - mówił w nagraniu opublikowanym w internecie.

Jan Ziobro znów zabiera głos i pokazuje dowody [WIDEO]

Zapowiadał, że ma dowody na to, że związek był wobec niego nieuczciwy. Głos w sprawie zabrał nawet Adam Małysz. - Postawił zarzuty bez argumentów. Niech powie dokładnie - o co chodzi? Dlaczego? Kto? - dopytywał.

- Niech pan mnie nie straszy, że mogę się przeliczyć. Wie pan, że nie powiedziałem wszystkiego. Jak zacznę mówić, to niektórym ludziom może zrobić się bardzo ciepło i nieprzyjemnie - odpowiedział Ziobro.

Trudn przypuszczać, aby po tej medialnej przepychance Ziobro zdecydował się na walkę o powrót do kadry. Szkoda, bo ma na karku zaledwie 26 lat, a przypadek Sefana Huli pokazuje, że ciężką pracą wielkie sukcesy można zacząć osiągać nawet po 30-stce.

RadioZET.pl/AN