Zamknij

Apoloniusz Tajner skomentował krótką umowę ze Stefanem Horngacherem

Maciej Walasek
25.03.2018 14:07
Stefan Horngacher i Kamil Stoch
fot. PAP

Apoloniusz Tajner odniósł się do przedłużonej umowy ze Stefanem Horngacherem. Z początku prezes PZN zaproponował czteroletnią umowę, ale ostatecznie Austriak zdecydował się na rok z opcją wydłużenia. Były trener Adama Małysza nie jest tym zaskoczony.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Powiedział nam, że podjął taką decyzję ze względu na sytuację rodzinną. Chciał przedłużenia umowy na rok z opcją przedłużenia na kolejne lata – zaczął prezes PZN. - W Pjongczangu zaproponowaliśmy mu cztery lata, ale wówczas przyznał, że przystanie najwyżej na dwa lata. Ostatecznie w domu zdecydował razem z żoną, że przedłuży umowę o rok.

Apoloniusz Tajner skomentował czy Stefan Horngacher szykuje się do prowadzenia niemieckiej kadry.

Zobacz także

- Tego nie wiem, ale oczywiście można brać pod uwagę różne wersje. Cieszę się z tego roku, choć byłoby zdecydowanie lepiej, gdyby były to cztery lata. Jest jednak jak jest. Mamy też czas, żeby przygotować sobie tę przyszłość.

 

W przyszłym tygodniu w Krakowie dojdzie do spotkania wszystkich grup szkoleniowych, które porozmawiają m.in. o programach młodzieżowych.

- Mamy o czym rozmawiać, bo chcemy poprawić sytuację w kadrze B i juniorskiej. Chcemy rozmawiać o programach młodzieżowych. Na razie nie chcę mówić o zmianach personalnych. Pojawia się wiele wersji. Mam jednak pełne zaufanie do Adama Małysza i Stefana Horngachera w tym zakresie.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Poruszające słowa Kamila Stocha po ostatnim konkursie w Planicy

Dlaczego Stefan Horngacher przedłużył kontrakt na rok? Znamy odpowiedź

RadioZET.pl/Onet/MW