Zamknij

Apoloniusz Tajner skomentował krótką umowę ze Stefanem Horngacherem

Maciej Walasek
25.03.2018 14:07
Stefan Horngacher i Kamil Stoch
fot. PAP

Apoloniusz Tajner odniósł się do przedłużonej umowy ze Stefanem Horngacherem. Z początku prezes PZN zaproponował czteroletnią umowę, ale ostatecznie Austriak zdecydował się na rok z opcją wydłużenia. Były trener Adama Małysza nie jest tym zaskoczony.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Powiedział nam, że podjął taką decyzję ze względu na sytuację rodzinną. Chciał przedłużenia umowy na rok z opcją przedłużenia na kolejne lata – zaczął prezes PZN. - W Pjongczangu zaproponowaliśmy mu cztery lata, ale wówczas przyznał, że przystanie najwyżej na dwa lata. Ostatecznie w domu zdecydował razem z żoną, że przedłuży umowę o rok.

Apoloniusz Tajner skomentował czy Stefan Horngacher szykuje się do prowadzenia niemieckiej kadry.

Zobacz także

- Tego nie wiem, ale oczywiście można brać pod uwagę różne wersje. Cieszę się z tego roku, choć byłoby zdecydowanie lepiej, gdyby były to cztery lata. Jest jednak jak jest. Mamy też czas, żeby przygotować sobie tę przyszłość.

Zagłosuj

Czy Stefan Horngacher powinien zostać na dłużej z reprezentacją Polski?

Liczba głosów:

W przyszłym tygodniu w Krakowie dojdzie do spotkania wszystkich grup szkoleniowych, które porozmawiają m.in. o programach młodzieżowych.

- Mamy o czym rozmawiać, bo chcemy poprawić sytuację w kadrze B i juniorskiej. Chcemy rozmawiać o programach młodzieżowych. Na razie nie chcę mówić o zmianach personalnych. Pojawia się wiele wersji. Mam jednak pełne zaufanie do Adama Małysza i Stefana Horngachera w tym zakresie.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Poruszające słowa Kamila Stocha po ostatnim konkursie w Planicy

Dlaczego Stefan Horngacher przedłużył kontrakt na rok? Znamy odpowiedź

RadioZET.pl/Onet/MW