Były wiceprezes PZN oskarżony o zbrodnię przeciwko narodowi polskiemu

Andreas Nicolaides
15.11.2017 11:16
skoki narciarskie
fot. PAP/EPA

Andrzej W., były wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego, został oskarżony o zbrodnię przeciwko narodowi polskiemu - poinformował "Przegląd Sportowy". Informację potwierdził gazecie Instytut Pamięci Narodowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Prokuratura ds. ścigania zbrodni przeciwko narodowi polskiemu zarzuciła mu, że w połowie lat 80. dla własnych korzyści fabrykował dokumenty, mające wykazać, że osoby trzecie współpracowały ze zwiadem WOP [Wojska Ochrony Pogranicza] - czytamy na stronie "PS".

Andrzej W. - zanim na jaw wyszła informacja o jego oskarżeniu - zrezygnował z funkcji wiceprezesa PZN. Swoją decyzję argumentował wprowadzeniem nowej ustawy o sporcie. - Nakazuje lustrację, której się nie poddałem, no i siłą rzeczy napisałem rezygnację, bo nie chcę się w to bawić - tłumaczył się na antenie Polskiego Radia.

W. był ważną postacią polskich skoków narciarskich. Pełnił funkcję nie tylko wiceszefa PZN, ale też dyrektora skoczni w Wiśle–Malince i szefa komitetu organizacyjnego PŚ w tym mieście. To on odpowiadał za budowę skoczni im. Adama Małysza.

PŚ w Wiśle odbędzie się już w ten weekend. Relacje na żywo z zawodów na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/Polska Radio/AN