Zamknij

Andrzej Stękała na podium konkursu Pucharu Świata w Zakopanem

13.02.2021 17:38
Skoki w Zakopanem 2021 NA ŻYWO
fot. PAP

Andrzej Stękała zajął drugie miejsce podczas sobotniego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. To jego pierwsze podium w karierze. Wygrał Ryoyu Kobayashi.

  • Andrzej Stękała zajął drugie miejsce w sobotnim konkursie PŚ w Zakopanem
  • To jego pierwsze podium zawodów Pucharu Świata w Zakopanem
  • Wygrał Ryoyu Kobayashi, trzecie miejsce zajął Marius Lindvik

Stękała bardzo dobrze spisał się już w pierwszej serii, gdzie po skoku na 137 metrów zajmował trzecie miejsce. Prowadził Halvor Egner Granrud, który osiągnął 139 metrów. Polaka wyprzedzał jeszcze Bor Pavlovcic, który także skoczył 137 metrów.

Gorzej poradzili sobie pozostali Polacy. 14. po skoku na 132 metry był Piotr Żyła. Taki sam wynik uzyskał 15. Kubacki. Kamil Stoch poszybował na odległość 127,5 metra i był dopiero 26.

Skoki w Zakopanem: Andrzej Stękała na drugim miejscu

W serii finałowej wszyscy biało-czerwoni poprawili swoje pozycje. Stoch, dzięki próbie na 132 metry awansował na 20. miejsce. 131 metrów dało Kubackiemu ostatecznie 11. pozycję. Żyła uzyskał 134,5 metra i przesunął się na 8. lokatę.

Trzeci po pierwszej serii Stękała skoczył na 133,5 metra. W tym momencie przegrywał z Ryoyu Kobayashim. Skaczący po nim Bor Pavlovcic i Halvor Egner Granerud spisali się jednak słabiej od Polaka. Tym samym Stękała wywalczył drugie miejsce i swoje pierwsze w karierze podium. Trzeci był Marius Lindvik, który w drugiej serii oddał najdłuższy skok konkursu - 141,5 metra.

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA

WYNIKI SOBOTNIEGO PŚ W ZAKOPANEM: