Zakopane: prezydent otworzył charytatywne zawody narciarskie

Maciej Walasek
28.01.2018 11:13
Zakopane: prezydent otworzył charytatywne zawody narciarskie
fot. PAP

Prezydent Andrzej Duda otworzył w niedzielę rano w Zakopanem IV edycję charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim "12H Slalom Maraton Zakopane 2018". Prezydent rozpoczął wydarzenie zjeżdżając ze stoku z numerem jeden.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Prezydent podziękował za zaproszenie na charytatywną imprezę, w której bierze udział po raz drugi.

- To wielka przyjemność zjechania slalomem gigantem na Polanie Szymoszkowej. Jest to dla mnie, jako człowieka, jako prezydenta Rzeczypospolitej zaszczytem, bo cel tego spotkania jest niezwykle szczytny. To pomoc młodzieży, to pomoc osobom niepełnosprawnym w ich powrocie do sprawności, ich rehabilitacji, to wsparcie dla wszystkich działań realizowanych przez fundację Handicap, a przede wszystkim to serce ofiarowane przez polskich zawodników, dziś już seniorów, trenerów, instruktorów, ale cały czas bardzo silnie sercem związanych z narciarstwem i sercem związanych także z ideą pomocy bliźnim – mówił prezydent.

Podczas trwającego 12 godzin narciarskiego maratonu, czołowi polscy narciarze bez przerwy pokonują slalom, chcąc w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji Handicap Zakopane. W ubiegłym roku narciarze, na czele z prezydentem, przejechali 689 km.

Prezydent pogratulował organizacji spotkania i wyraził nadzieję, że uda się pobić zeszłoroczny rekord przejazdu, choć zaznaczył, że nie będzie to łatwe.

- Dziękuję państwu, że przez 12 godzin tę niedzielę w Zakopanem poświęcacie na to, żeby spotkać się i wesprzeć innych. Dać serce i pokazać, że można – powiedział prezydent.

RadioZET.pl/PAP/mw