PŚ w Niżnym Tagile: Wellinger wygrywa, dwóch Polaków w dziesiątce

Maciej Walasek
03.12.2017 17:50
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Andreas Wellinger zwyciężył w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Drugi był Richard Freitag, a trzeci Stefan Kraft. Najlepsi z Polaków: Kamil Stoch i Maciej Kot zakończyli zawody kolejno na siódmym i ósmym miejscu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podczas niedzielnego konkursu indywidualnego zawodnicy skakali z piątej belki. Zawody rozpoczął Dimitrij Vassiljev, który oddał skok na odległość 123,5 metra. Bardzo dobrze poradził sobie Jakub Wolny. Polak uzyskał 124,5 metra i objął prowadzenie. Były mistrz świata juniorów długo nie zagrzał miejsca na pozycji lidera, bo już William Rhoads oddał skok na odległość 127 metrów i wyprzedził reprezentanta Polski. Problemy w locie miał Denis Korniłow, który wylądował przed punktem K – 117,5 metra i dzięki temu Wolny po raz trzeci z rzędu zagwarantował sobie udział w serii finałowej.

Zobacz także

Kapitalny skok oddał Maciej Kot. Reprezentant biało-czerwonych poleciał na 130 metr. Z kolei Stefan Hula uzyskał zaledwie 111,5 metra i nie zdołał awansować do drugiej serii. 121,5 metra uzyskali jednocześnie Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Natomiast Kamil Stoch poleciał o dwa metry dalej od swoich kolegów.

Po pierwszej serii najwyżej z naszych reprezentantów był Maciej Kot - 5. miejsce. Kamil Stoch był 9., Kubacki 12., Żyła 14., Wolny 18. Jedynym Polakiem, który nie dostał się do serii finałowej był Stefan Hula, który konkurs zakończył na 40. pozycji. Tymczasem liderem był Andreas Wellinger.

W drugiej serii pierwszym z biało-czerwonych był Jakub Wolny – 121,5 metra. Świetnie spisał się Piotr Żyła, który uzyskał 131 metrów. Pomimo dobrej odległości, Polak był dopiero czwarty. Nieco gorzej spisał się Dawid Kubacki – 126,5 metra.

Kapitalnym skokiem popisał się Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski wylądował na 134 metrze i uplasował się na drugiej lokacie. Dwa metry mniej uzyskał Anders Fannemel, ale mimo to wyprzedził skoczka z Zębu o 0,2 punktu. Ostatnim z naszych reprezentantów był Maciej Kot. Polak skoczył 132,5 metra, ale miał dużo punktów odjętych za wiatr.

Bardzo dobrze skoczył lider Pucharu Świata, Richard Freitag- 138 metrów. Niemiec musiał jednak uznać wyższość swojego rodaka – Andreasa Wellingera, który skokiem na 133,5 metra zapewnił sobie zwycięstwo. Freitag dzięki drugiej pozycji utrzymał żółty plastron lidera.

Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch był 7. Tuż za nim uplasował się Maciej Kot, Żyła był 16., Kubacki 19., a Jakub Wolny 26.

RadioZET.pl/mw