Zamknij

Andreas Wank zakończył karierę. Dołączy do sztabu Horngachera

Maciej Walasek
11.07.2019 11:31
Andreas Wank kończy karierę
fot. imago/Sven Simon/EAST NEWS

Andreas Wank zakończył karierę skoczka narciarskiego. Niemiecki zawodnik swoją decyzję ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych. 31-latek znajdzie się w sztabie Stefana Horngachera.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Andreas Wank był nadzieją niemieckich skoków narciarskich. Jako młody zawodnik w 2008 roku wywalczył mistrzostwo świata juniorów w Zakopanem. Mimo to nigdy nie udało mu się wygrać konkursu Pucharu Świata. Jego największym indywidualnym sukcesem jest zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w cyklu Letniego Grand Prix w 2012 roku.

Letnie skoki narciarskie 2019/20 - TERMINARZ. Kiedy rusza letni sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Podczas igrzysk olimpijskich w Soczi w 2014 roku razem z resztą niemieckiej drużyny zdobył złoty medal. Ponadto na jego koncie znajdują się też: srebro z igrzysk w Vancouver oraz złote krążki z mistrzostw świata w Val di Fiemme i MŚ w lotach w Vikersund. Wszystkie zdobył w konkursach drużynowych.

Bilety na letnie Grand Prix w Wiśle 2019: jak i gdzie kupić? [CENA]

- To dzień, w którym kończę karierę sportową. Ukończyłem staż w akademii DSV i teraz skorzystam z okazji, aby wzmocnić zespół trenerski naszego nowego trenera Stefana Horngachera. Miałem wiele doświadczeń jako skoczek: dobrych, jak i mniej dobrych i teraz chcę je przekazać – napisał Wank na Instagramie.

Letnie Grand Prix Wisła 2019: transmisja. Kiedy odbędą się zawody? Gdzie oglądać online? [DATA, BILETY]

Andreas Wank próbował odbudować swoją formę w Pucharze Kontynentalnym. Po kilku próbach postanowił zakończyć przygodę ze skokami. Niemiec ostatni raz zasiądzie na belce podczas letnich zawodów w Hinterzarten, które odbędą się 27 lipca.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl/MW