PŚ w Kulm: wygrana Stjernena, słabe loty Polaków

Maciej Walasek
13.01.2018 16:11
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Andreas Stjernen wygrał sobotnie zawody na mamuciej skoczni w Kulm. Podium uzupełnili: Daniel Andre Tande i Simon Ammann. Najlepszy z Polaków Stefan Hula był 16.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po pierwszej serii awans uzyskało czterech Polaków.  Najwyżej sklasyfikowany został Piotr Żyła, który po skoku na 210,5 metra zajmował 14. lokatę. Na 17. miejscu był Stefan Hula, który skoczył 208 metrów. Maciej Kot uzyskał 196 metrów i był 22. Dwa i pół metra bliżej lądował Kamil Stoch, który był tuż za reprezentantem Polski.

Zobacz także

Z kolei Dawid Kubacki skoczył 187 metrów, ale to nie wystarczyło na wejście do drugiej serii i 27-latek zakończył sobotni konkurs na 33. pozycji. Natomiast debiutujący na mamucie Jakub Wolny uzyskał 175,5 metra, co dało mu 37. miejsce.

Po półmetku zawodów prowadził Andreas Stjernen. Drugi był Simon Ammann, a trzeci Peter Prevc.

W serii finałowej jako pierwszy z biało-czerwonych skakał Kamil Stoch. Lider Pucharu Świata uzyskał 193 metry, co dało mu ostatecznie 23. lokatę. Tyle samo skoczył Maciej Kot, który ukończył zawody na 25. miejscu.

Najlepszy z Polaków po pierwszej serii Piotr Żyła po skoku na 200 metrów spadł na 19. pozycję. Z kolei Stefan Hula uzyskał 210,5 metra, co dało mu 16. lokatę.

Doskonale skakali dziś Norwegowie. Daniel Andre Tande skoczył kapitalnie w drugiej próbie – 240,5 metra. Jednak zawodnik musiał uznać wyższość swojego rodaka – Andreasa Stjernena, który mając przewagę po pierwszej serii przypieczętował swój triumf skokiem na 226 metr. Podium uzupełnił świetnie spisujący się Simon Ammann, który był pozytywnym zaskoczeniem konkursu.

RadioZET.pl/mw