Mistrz olimpijski w skokach narciarskich myśli o zakończeniu kariery

Maciej Walasek
03.03.2018 11:05
Andreas Stjernen, Daniel Andre Tande, Simon Ammann
fot. AP EAST NEWS

Norweg Andreas Stjernen, drużynowy mistrz olimpijski w skokach narciarskich z Pjongczangu i drużynowy złoty medalista mistrzostw świata w lotach z Oberstdorfu myśli o zakończeniu kariery. - Zaczynam odczuwać, że rodzina jest ważniejsza niż sport - wyjaśnił.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

29-letni Stjernen powiedział, że konkurs w Planicy kończący sezon może być jego ostatnim w karierze.

- Po zakończeniu sezonu zamierzam wziąć kilka tygodni wolnego, przedyskutować tę sprawę z bliskimi mi osobami, a także spędzić część czasu zupełnie samotnie, aby porozmawiać sam ze sobą. Później podejmę ostateczną decyzję. Szanse na dalszy ciąg oceniam na 50 procent - powiedział skoczek w rozmowie z kanałem norweskiej telewizji NRK.

Zagłosuj

Czy to nie za wcześnie na zakończenie kariery?

Liczba głosów:

Trener Norwegów Alexander Stoeckl nie wypowiedział się jeszcze na temat planów Stjernena, lecz drugi trener Magnus Brevig przyznał, że wiadomość jest dużym zaskoczeniem.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

- Będziemy chcieli go go zatrzymać za wszelka cenę. Mamy już dla niego plan indywidualnych treningów, aby spędzał więcej czasu z rodziną i mniej na zgrupowaniach. Andreas jest bardzo ważnym członkiem złotej drużyny i nie wypuścimy go tak łatwo - podkreślił.

RadioZET.pl/PAP/MW