Andres Kofler zakończył karierę: To trudny, ale piękny dzień

Maciej Walasek
06.05.2019 14:03
Austriacy
fot. Lehtikuva/EAST NEWS

Andreas Kofler po 25 latach startów ogłosił zakończenie sportowej kariery. Wybitny austriacki skoczek ma na swoim koncie m.in. medale olimpijskie, mistrzostw świata i triumf w Turnieju Czterech Skoczni.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Andreas Kofler podjął decyzję o zakończeniu kariery sportowej. W swoim dorobku ma trzy medale igrzysk olimpijskich, cztery krążki z mistrzostw świata i zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2009/10. Jego największym sukcesem jest srebrny medal na olimpiadzie w Turynie w 2006 roku, gdzie o 0,1 punktu przegrał z Thomasem Morgensternem.

Ostatnie lata były trudne dla Austriaka, który zmagał się z problemami zdrowotnymi. W grudniu 2017 roku Kofler ujawnił, że jest poważnie chory – zdiagnozowano u niego chorobę autoimmunologiczną, w której układ odpornościowy wytwarza przeciwciała skierowane przeciwko tkankom, powodując chroniczne zapalenie i trwałe uszkodzenia narządów wewnętrznych.

Zobacz także

Andreas Kofler kończy karierę: Austriak nie zostanie przy skokach

– To jest dla mnie ważny dzień. Trudny, ale piękny dzień. Stoję tutaj, żeby wykonać swój pierwszy krok na życiowej drodze. Rozstanie się ze skokami jest oczywiście bardzo trudne. Walczyłem w ostatnich latach. Były wzloty i upadki - powiedział.

Andreas Kofler po zakończeniu kariery nie zostanie przy swojej dyscyplinie. 34-latek będzie pracował w policji w Tyrolu w dziale logistyki.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl/MW