Zamknij

Alexander Stoeckl odpowiedział Piotrowi Żyle. Stanowcze słowa

Maciej Walasek
20.02.2021 12:47
Piotr Żyła
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Alexander Stoeckl w rozmowie z portalem sport.pl odpowiedział na słowa Piotra Żyły. W piątek polski skoczek tłumaczył, że być może dyskwalifikacja Halvora Egnera Graneruda wynika z niedostosowania się do wcześniejszych ostrzeżeń.

Halvor Egner Granerud był bliski zwycięstwa w piątkowym konkursie PŚ w Rasnovie. Po przypieczętowaniu triumfu  lider Pucharu Świata został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Dokładniej na wysokości bioder 24-latka był on zbyt szeroki, przez co 12. wygrana w tym sezonie przeszła skoczkowi koło nosa.

- Dobrze, że nas to nie dotyczyło. My też już wcześniej mieliśmy reprymendy po kontrolach. Ten kombinezon, wiadomo, że czasem jest ciutkę za duży. Mnie zdyskwalifikowali w Zakopanem, teraz padło na nich. Musieli już mieć jakieś ostrzeżenie wcześniej – wyjaśniał Piotr Żyła po zawodach.

Alexander Stoeckl odpowiedział Żyle ws. dyskwalifikacji Graneruda

Błyskawicznie na słowa Polaka zareagował Alexander Stoeckl.

- Nic nie wiem o żadnych wcześniejszych ostrzeżeniach dla Halvora czy innych Norwegów. Kwestie sprzętowe to jednak coś, z czym muszą mierzyć się zawodnicy, czasami wychodzi tak, jak w piątek – przekonywał szkoleniowiec Norwegów.

- Halvor w ostatnich dniach nagle schudł i wyraźnie stracił trochę „mięsa” w biodrach. Właśnie w tym miejscu kombinezon okazał się zbyt obszerny – dodał Stoeckl w rozmowie z PAP.

Granerud może mówić o wielkim szczęściu. O ile jego pozycja w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest niezagrożona, tak dyskwalifikacja w czasie zbliżających się mistrzostw świata byłaby o wiele bardziej bolesna.