Zamknij

Skoki w Ruce: Znamy zastępcę Murańki. To on dołączy do Stocha i spółki

24.11.2021 10:12

Aleksander Zniszczoł został powołany w miejsce Klemensa Murańki na konkursy PŚ w Ruce - poinformował PZN. Skoczek do Finlandii uda się razem ze swoim trenerem Krzysztofem Miętusem.

Aleksander Zniszczoł
fot. Vid Ponikvar / Sportida/SIPA/SIPA/East News

Aleksander Zniszczoł zastąpi Klemensa Murańkę w kolejny weekend PŚ w Ruce. Przypomnijmy, że Murańka przed sobotnimi zawodami w Niżnym Tagile uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Następne badania potwierdziły zarażenie u 27-latka, który musiał pozostać w Rosji. Michal Doleżal przekazał, że zawodnik został przetransportowany do kliniki w Jekaterynburgu razem z innym amerykańskim skoczkiem i członkiem niemieckiego sztabu, w którym spędzi kwarantannę.

Po dwóch dniach PZN przekazał, że w miejsce Murańki do kadry na Puchar Świata powołany został Zniszczoł, który w Finlandii dołączy do Stocha, Kubackiego, Żyły, Huli i Wolnego.

Zniszczoł zastąpi Murańkę w PŚ w Ruce

- Aleksander Zniszczoł powołany został do składu reprezentacji na zawody Pucharu Świata w Ruce. Do Finlandii zawodnik uda się razem z trenerem Krzysztofem Miętusem, prosto ze zgrupowania w szwedzkim Falun - czytamy w komunikacie.

PŚ w Ruce będzie drugim weekendem nowego sezonu w skokach. Liderem PŚ jest Karl Geiger. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch zajmuje 12. miejsce.

loader

RadioZET.pl