Adam Svoboda nie żyje. Były mistrz świata popełnił samobójstwo

Maciej Walasek
08.05.2019 16:17
Adam Svoboda
fot. Twitter

Adam Svoboda nie żyje. Były mistrz świata w hokeju na lodzie popełnił samobójstwo. Bramkarz reprezentacji Czech miał 41 lat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Adam Svoboda popełnił samobójstwo. Czeskie media poinformowały, że były bramkarz powiesił się w swoim domu. Jak podaje portal onet.pl, jeszcze na początku roku, 41-latek prowadząc samochód pod wpływem alkoholu spowodował wypadek. Po tym incydencie władze zespołu Pardubic zwolniły go z funkcji trenera bramkarzy. Taką samą decyzję podjęło kierownictwo reprezentacji kraju do lat 18.

Zobacz także

- Z wielkim smutkiem przekazujemy wiadomość, że Adam Svoboda, były bramkarz i trener opuścił nas na zawsze. Mistrz świata z 2005 roku, dwukrotny mistrz Czech, który pomógł nam zdobyć wicemistrzostwo kraju, miał 41 lat. Dynamo Pardubice składa głębokie kondolencje jego najbliższym – napisał klub na stronie internetowej.

- Tragiczna wiadomość dla czeskiego hokeja. Mistrz świata i dwukrotny mistrz kraju Adam Svoboda zostawił nas na zawsze. Szczere kondolencje dla jego najbliższych – podała oficjalna strona reprezentacji Czech.

Adam Svoboda razem z czeską drużyną wywalczył mistrzostwo świata w hokeju w 2005 roku. W barwach Czech wystąpił w 32 meczach. Z zespołami Slavii Praga i Pilzna zdobył mistrzostwo kraju.

RadioZET.pl/onet.pl/MW