Zamknij

Małysz zakażony koronawirusem. Skoczkowie czekają na decyzję [NOWE FAKTY]

22.06.2020 16:53
Adam Małysz ma koronawirusa
fot. Adam Małysz/Facebook

Adam Małysz w mediach społecznościowych poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Skoczkowie reprezentacji Polski, którzy obecnie przebywają na zgrupowaniu w Wiśle, czekają na decyzję sanepidu. Prawdopodobnie wszyscy będą musieli poddać się badaniom.

"Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo" - napisał "Orzeł z Wisły". Dodał, że natychmiast wdrożono procedury mające na celu odizolowaniu osób, z którymi miał kontakt w ostatnich dwóch tygodniach. W tej grupie są skoczkowie reprezentacji Polski.

Adam Małysz po raz ostatni widział się z kadrą 12 czerwca w Zakopanem. Zespół liczący 12 osób i taka sama liczba obsługi przeniósł się do Wisły i to tam czeka na dalsze decyzje z sanepidu. Najpewniej wszyscy będą musieli poddać się testom na koronawirusa, a najbliższe miejsce, gdzie mogą to zrobić, jest w Bialsku-Białej.

Małysz ma koronawirusa. Co ze skoczkami?

- Wszyscy spotkali się w poniedziałek i ustalili, że kadra zostanie w hotelu na dłużej. Zgrupowanie trwa do piątku, ale może zostać przedłużone. W tym momencie sytuacja jest uporządkowana - przekazał sekretarz Polskiego Związku Narciarskiego Jan Winkiel, który widział się z Małyszem na pogrzebie Jerzego Pilcha. Spekuluje się, że to tam dyrektor kadry mógł się zarazić koronawirusem od burmistrza Wisły Tomasza Bujoka.

Prezes PZPN Apoloniusz Tajner zapewnił, że plan szkoleniowy będzie realizowany bez zakłóceń.

Jak zwykle w takich przypadkach, wszyscy, którzy mogli mieć styczność z Małyszem, zostali objęci kwarantanną i przejdą testy. Wśród nich są żona byłego skoczka Izabela i córka Karolina.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy