Adam Małysz skomentował dyskwalifikację Żyły

Maciej Walasek
25.11.2017 18:17
Adam Małysz
fot. East News

Adam Małysz wyjaśnił, dlaczego Piotr Żyła został zdyskwalifikowany przed pierwszym skokiem podczas konkursu drużynowego w Ruce. Zdaniem legendarnego skoczka, "Wiewiór" musiał źle stanąć.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na początku pierwszej serii konkursu drużynowego pojawiła się informacja o dyskwalifikacji Piotra Żyły. Polski skoczek nie został dopuszczony do skoku za nieprawidłowy kombinezon.

Zobacz także

- To się zdarza nawet tym najlepszym zawodnikom – zaczął Małysz. - Przy pomiarze kombinezonów jest taki specjalny bolec, który dochodzi do kroku i pokazuje, jaki wymiar powinien mieć strój. Piotrek prawdopodobnie źle sobie stanął.

Zagłosuj

Które miejsce zajęliby Polacy gdyby nie dyskwalifikacja Piotra Żyły?

Liczba głosów:

- To jest duży pech i nie bardzo rozumiemy, dlaczego tak się stało. Trzy razy dziennie sprawdzamy kombinezony i zazwyczaj mają 0,5 cm zapasu. Cały czas jesteśmy na granicy, ale jej nie przekraczamy. Piotrek jest podłamany tym, co się stało – dodał dyrektor PZN na antenie TVP.

Pomimo braku zawodnika WSS Wisła, biało-czerwoni w trzech skokach zdołali awansować do serii finałowej. Za drugim razem, 30-latek został dopuszczony do skoku w tym samym kombinezonie. Ostatecznie Polacy zajęli szóste miejsce.

RadioZET/Onet/mw