Zamknij

Adam Małysz spotkał się z dziećmi i podpadł internautom: "Gdzie dystans?"

30.07.2020 21:31
Adam Małysz podpadł internautom
fot. Adam Małysz/Facebook

Adam Małysz spotkał się z dziećmi, które na zaproszenie pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy przebywają na koloniach w Wiśle. Były skoczek opublikował w sieci zdjęcie z tego wydarzenia i... naraził się internautom.

Adam Małysz poinformował niedawno o zakażeniu koronawirusem i apelował do kibiców, by nie lekceważyli zaleceń rządu oraz lekarzy. Zachęcał, by nosić maseczki, dezynfekować ręce i zachowywać dystans społeczny - do niedawna wynosił on 2 metry, teraz to już "tylko" 1,5 m. "Orzeł z Wisły" chorobę ma już za sobą i może wrócić do swoich zajęć.

W ostatnich dniach w Polsce obserwujemy jednak wzrost zakażeń. W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 615 nowych przypadkach, co jest niechlubnym dobowym rekordem w kraju. Rząd zastanawia się nawet, czy nie przywrócić niektórych obostrzeń, które byłyby uciążliwe dla wszystkich, zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

Adam Małysz naraził się internautom [ZDJĘCIE]

Małysz żalił się później, że część internautów zarzuciła mu, iż "ktoś zapłacił mu za to, by zachorował i siedział w domu". Jednocześnie skrytykował tych, którzy wciąż nie noszą maseczek, a koronawirusa uważają za fikcję i wydumany problem. Chociaż skoczek jest już zdrowy i nie zaraża, a w związku z przebytym zakażeniem wie, co mówi, nie do końca sam stosuje się do zaleceń. Tak przynajmniej wynika ze zdjęcia opublikowanego w czwartek w mediach społecznościowych.

"Spotkałem się dzisiaj na skoczni z dziećmi z Podkarpacia, które na zaproszenie Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy spędzają wakacje w Zamku Prezydenta RP w Wiśle. Bardzo fajna inicjatywa i mnóstwo pozytywnej energii od dzieciaków!" - napisał dyrektor polskiej kadry w skokach narciarskich i w kombinacji norweskiej.

Zobacz także

Na zdjęciu widać kilkudziesięcioosobową grupę tłoczących się dzieci, a pośród nich Adama Małysza. Internauci natychmiast zarzucili byłemu skoczkowi brak dystansu społecznego. Wszyscy pozowali też bez maseczek.

"Widzę, że zasady bezpieczeństwa na pierwszym miejscu", "A zaraz Pan będzie znów chorować na koronawirusa", "Fajny dystans macie do siebie, pewnie bezobjawowo" - piszą w komentarzach, m.in. na Facebooku.

RadioZET.pl