Adam Małysz podsumował sezon: "Mamy wspaniałą drużynę"

Krzysztof Sobczak
27.03.2017 16:47
Adam Małysz i Stefan Horngacher
fot. PAP

- To była niesamowita zima. Pełna emocji, nie tylko tych związanych z sukcesami - napisał dyrektor reprezentacji Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, Adam Małysz, który za pośrednictwem Facebooka podsumował miniony sezon.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W niedzielę w Planicy triumfował Stefan Kraft i to on sięgnął po Kryształową Kulę. Przez długą część sezonu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadził Kamil Stoch, ale od mistrzostw świata w Lahti Austriak był niemal nie do pokonania. Odrobił straty, a na finiszu nie dał się dogonić dwukrotnemu mistrzowi olimpijskiemu z Soczi. Mimo to miniony sezon był bardzo udany dla biało-czerwonych.

Zobacz także

- To była niesamowita zima. Pełna emocji, nie tylko tych związanych z sukcesami. Te najbardziej wzruszające dla mnie momenty: zdominowany przez biało-czerwonych Turniej Czterech Skoczni, medale mistrzostw świata w Lahti i Kryształowa Kula za wygraną w Pucharze Narodów na długo pozostaną w mojej pamięci - napisał Małysz w swoim podsumowaniu.

Już nie tylko Stoch

To był sezon "pierwszych razów". Przede wszystkim po raz pierwszy w historii Polacy triumfowali w Pucharze Narodów wyprzedzając Austrię i Niemcy i wygrali konkurs drużynowy mistrzostw świata w Lahti. Największy sukces w karierze osiągnął też Piotr Żyła, który sięgnął po brązowy medal MŚ. Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni (Żyła był drugi, a Kot czwarty), a Maciej Kot zaliczył premierowe zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata - wygrał m.in. próbę przedolimpijską w Pjongczang.

- Cieszę się niesamowicie, że udało nam się zmienić pewną zasadę w polskiej ekipie. Wcześniej mieliśmy fantastycznych pojedynczych zawodników, a teraz mamy wspaniałą drużynę - kontynuował Małysz w swoim wpisie na Facebooku.

Sezon olimpijski

W przyszłym sezonie odbędą się zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczang, najważniejsza impreza sportowa w kalendarzu. Stoch będzie bronił dwóch złotych medali, a po takim sezonie oczekiwania nie tylko wobec niego, ale całej drużyny będą bardzo duże.

- Jednocześnie wiem, że czeka nas sporo pracy związanej z utrzymaniem, a nawet podniesieniem tego poziomu w przyszłym sezonie oraz poprawą dyspozycji zawodników z kadry B. Ale taka zima jak ta miniona daje mnóstwo energii i motywacji - zakończył Małysz.

Kryształową Kulę w sezonie 2016/2017 zdobył Stefan Kraft. Na podium znaleźli się jeszcze Kamil Stoch i Norweg Daniel Andre Tande.

RadioZET.pl/Facebook/KS