Zamknij

Adam Małysz ostro o Władimirze Putinie. Tak nazwał prezydenta Rosji

02.03.2022 19:36

FIS ugiął się pod naciskiem m.in. PZN-u. Adam Małysz w rozmowie z Dawidem Górą na łamach WP Sportowe Fakty przybliżył kulisy działań polskiego związku, poruszył wątek zachowania Jewgienija Klimowa, a także bez ogródek skrytykował Władimira Putina.

Adam Małysz
fot. Damian Klamka/East News

Decyzją FIS-u rosyjscy oraz białoruscy skoczkowie zostali wykluczeni ze wszystkich rywalizacji PŚ oraz MŚ w lotach. Wszystko było podyktowane rosyjską inwazją na Ukrainę. Jednakże tak wolna reakcja Międzynarodowej Federacji Narciarskiej była krytykowana przez wiele środowisk. O kulisach całej akcji opowiadał Adam Małysz na łamach WP Sportowe Fakty.

- Oni są rozdrażnieni całą sytuacją. Było dużo nacisków i nie tylko z naszej strony. Norwegowie też mocno działali w tej kwestii. Sygnał dla FIS był jasny - jeżeli Rosjanie i Białorusini będą mogli startować, zawody się nie odbędą - tłumaczył.

Dyrektor PZN odniósł się również do skandalicznego gestu Jewgienija Klimowa, który machał rękawicą z narysowaną rosyjską flagą. Być może incydent uszedłby na sucho Rosjaninowi, gdyby nie fakt, że po wywalczeniu srebrnego medalu w Pekinie, powiedział: "Jeśli Putin nas słyszy, przesyłamy mu gorące pozdrowienia". - Swego czasu Klimow był wykluczony ze swojego zespołu. Dopiero na wniosek Putina i władz rosyjskich wrócił do Pucharu Świata. To wiele mówi - rozjaśniła legenda skoków.

Adam Małysz ostro o Władimirze Putinie

Małysz skomentował także całą sytuację, która dzieje się u naszego wschodniego sąsiada. - Trudno o tym nie myśleć na co dzień. Trudno nawet spokojnie spać. Wszystkie media podają najnowsze informacje o tym, co się dzieje na Ukrainie. Cieszę się, że Polacy są narodem, który od razu wziął się za pomoc Ukraińcom. Nie zostawiamy ich samych sobie. Oczywiście, że boję się tego, co może się stać. Powtarzam, to jest [Władimir Putin - przyp. red] chory człowiek, który grozi całemu światu. Nigdy nie wiadomo, co przyjdzie mu do głowy i jakie będą tego konsekwencje - zakończył.

loader

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty