Adam Małysz odpowiedział na filmik Jana Ziobry: to było dobrze zaplanowane

Maciej Walasek
06.01.2018 14:13
Adam Małysz odpowiedział na filmik Jana Ziobry: to było dobrze zaplanowane
fot. East News

Adam Małysz odniósł się do słów Jana Ziobry. "Orzeł z Wisły" był zszokowany filmikiem 26-letniego zawodnika, który w ostrych słowach ogłosił powody zawieszenia swojej kariery.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W piątek wieczorem polskim środowiskiem narciarskim wstrząsnął filmik, który na Facebooku opublikował Jan Ziobro. Brązowy medalista drużynowych mistrzostw świata z Falun poinformował, że działacze chcą go zniszczyć. Skoczek powiedział, że jest pomijany, poniżany i traktowany gorzej niż tło.

Zobacz także

Adam Małysz, który aktualnie jest dyrektorem ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN skomentował nagranie zawodnika. Zdaniem 40-latka nagranie Ziobry niewiele wyjaśnia.

- Postawił zarzuty bez argumentów. Niech powie dokładnie - o co chodzi? Dlaczego? Kto? Janek miał już sytuację, że po tym, jak Horngacher nie powołał go do kadry A, wrócił w czerwcu - bez żadnego treningu. A teraz znowu odszedł – mówił Małysz

- Przecież to zostało wyjaśnione, było spotkanie z trenerami. On nie ma żadnych argumentów w tym momencie. Jeszcze na Pucharze Świata w Wiśle pytałem, czy wszystko w porządku. Powiedział, że tak – kontynuował.

Legendarny polski skoczek był zaskoczony, kiedy dowiedział się, że Ziobro opuścił zgrupowanie.

- Zadzwonił do mnie Radek Zidek i powiedział o całej sytuacji. My, jako związek, musimy być konsekwentni. Jeśli zawodnik sam opuszcza zgrupowanie, to powinien być skreślony.

- Ja nie byłem tam, nie wiem. Może ruszał z wyższego rozbiegu, może była inna przyczyna? Wiem, że Janek ma wytyczne, o ile musi się poprawić. Zaakceptował je. Tak mi Radek Zidek przekazał. A teraz ma pretensje. Tak się nie robi, jeśli wcześniej zaakceptowało się warunki.

RadioZET.pl/SportoweFakty/mw