Adam Małysz obronił licencjat. Zdradził, co studiował

Dominik Gołdyn
03.07.2018 08:49
Adam Małysz
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Adam Małysz obronił licencjat na Politechnice Częstochowskiej. Były skoczek narciarski zadedykował swoją pracę dyplomową rodzinnej Wiśle. "Produkt turystyczny i jego promocja na przykładzie miasta Wisły" - tak brzmiał jej tytuł.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Adam Małysz studiował turystykę i rekreację na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Wybitny polski skoczek pojawił się w poniedziałek w gmachu uczelni w towarzystwie Jakuba Brzezinskigo, który namówił obecnego dyrektora koordynatora ds. skoków narciarskich w PZN do studiowania w Częstochowie.

Adam Małysz obronił licencjat 

Jak podaje portal czestochowa.wyborcza.pl, Adam Małysz nie ukrywał stresu przed egzaminem. Po wyjściu z sali przyznał, że pytania komisji były ''dosyć trudne''. Skoczek z Wisły obronił się na piątkę.

Zawsze byłem na bakier z uczelniami, nauką. Miałem motywację, żeby coś zmienić. Mam zawód – blacharz-dekarz, ale wiem, że studia są niezwykle potrzebne - powiedział Małysz.

Zobacz także

Adam Małysz to jeden z najwybitniejszych polskich sportowców. Obok Kamila Stocha jest najbardziej utytułowanym polskim skoczkiem narciarskim. W swojej karierze zdobył cztery medale olimpijskie i cztery tytuły mistrza świata. Czterokrotnie zdobywał też Puchar Świata, raz triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. 

RadioZET.pl/Wyborcza/DG