Adam Małysz potwierdza zwolnienia w PZN. Kadrę skoczków czeka niespodzianka

26.04.2020 10:27
Adam Małysz o zwolnieniach w PZN
fot. PAP

Adam Małysz w rozmowie z TVP Sport zapowiedział, że Polski Związek Narciarski przygotowuje się do zwolnień. Z powodu koronawirusa, związek nie ma żadnych rezerwowych pieniędzy. „Orzeł z Wisły” zapowiedział również niespodzianki, jakie czekają kadrę skoczków w przyszłym sezonie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Pandemia koronawirusa przyczynia się do potężnych strat w sporcie międzynarodowym. Polski Związek Narciarski nie jest wyjątkiem, dlatego władze związku zdecydowały o pierwszych zwolnieniach. W wywiadzie dla TVP Sport, Adam Małysz potwierdził tę informację.

- Są zwolnienia w PZN-ie, niektóre umowy nie są przedłużane. Możemy spotkać się z deficytem środków finansowych. Liczymy, że los się uśmiechnie, że ministerstwo będzie łaskawe i że będziemy mogli kontynuować to, co robiliśmy, a mieliśmy przecież sukcesy. Jeśli będą cięcia, to wrócimy do sytuacji z lat 80. czy 90., gdy ten sport w Polsce prawie nie istniał – wyjaśniał legendarny skoczek.

Skoki narciarskie wrócą w sierpniu? Jest wstępny kalendarz LGP i PŚ

- Mamy podpisane umowy ze sponsorami i liczymy na to że partnerzy znający potencjał zostaną. Polski Związek Narciarski nie ma rezerw pieniężnych, nie ma takich możliwości. To sport wyczynowy, w którym pieniądze są na bieżąco wydawane. Żeby zapewnić poziom taki jak do tej pory lub lepszy, nie możemy rezygnować z pewnych rzeczy – dodał.

Skoki narciarskie: Małysz zapowiada zmiany w kadrze skoczków

42-latek podkreślił, że w wkrótce do ministerstwa trafi prośba o wyjście na skocznie kadry narodowej, która miałaby wrócić do treningów w maju. Oprócz tego zapowiedział niespodzianki w kształcie osobowym kadry na sezon 2020/21. Być może do kadry na stałe zostaną włączeni Tomasz Pilch i Paweł Wąsek.

- Nie mogę tego zdradzić. Jesteśmy na finiszu ustaleń. Będą duże niespodzianki, ale sądzę, że na plus. Mamy teraz ciężkie warunki i nie chodzi tu raczej o to, że kontaktujemy się telefonicznie, ale oczywiście przede wszystkim czekamy na rozwój sytuacji, na co będzie nas stać, na zapewnienie jakich warunków

Jak podaje sport.pl zwolnienia w PZN-ie obejmują biegi narciarskie i snowboard. W tej pierwszej grupie problem dotyka serwismenów. Cięcia oznaczają większą współpracę między grupami mężczyzn i kobiet.

Więcej informacji na temat koronawirusa:

RadioZET.pl/sport.tvp.pl, sport.pl