Zamknij

Adam Małysz nie ma wątpliwości: "Kamil to jest mistrz nad mistrze!"

07.01.2021 09:51
Małysz i Stoch
fot. MAREK ZIELINSKI/East News

Kamil Stoch zwyciężył w czwartym, ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen i tym samym sięgnął po swojego trzeciego Złotego Orła w karierze. Adam Małysz nie krył zachwytu nad swoim rodakiem i chociaż uważany jest za największego skoczka w polskich dziejach, to sam w środę nie miał żadnych wątpliwości: "Kamil Stoch to jest mistrz nad mistrze!" - napisał na swoim koncie na Facebooku.

  • Kamil Stoch zwyciężył w środę w czwartym, ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen i tym samym przypieczętował zdobycie swojego trzeciego Złotego Orła w karierze
  • Po triumfie 33-latka Adam Małysz, legenda polskich skoków narciarskich, nie mógł wyjść z podziwu nad swoim rodakiem: "Kamil to jest mistrz nad mistrze!" - napisał
  • Wielu fanów skoków uważa, że zdobytym trzecim Złotym Orłem Kamil Stoch podkreślił dosadnie, że uczeń już dawno przebił mistrza i teraz to on jest oficjalnie najlepszym polskim skoczkiem w historii, a nie właśnie Małysz

"Kamil Stoch to jest mistrz nad mistrze!" - napisał na swoim koncie na Facebooku Adam Małysz o swoim rodaku, który w środę, wygrywając konkurs w austriackim Bischofshofen, przypieczętował triumf w 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni.

"Wooow, brak mi słów. To jest mistrz nad mistrze! Kamil Stoch bezapelacyjnie, przepięknie i z klasą pieczętuje swoje kolejne zwycięstwo na Turnieju Czterech Skoczni. To już trzeci Złoty Orzeł w jego karierze! A czwarty dla Polaka w ostatnich pięciu latach!" - napisał Małysz, który w tej prestiżowej imprezie triumfował 20 lat temu.

Adam Małysz o Kamilu Stochu bez wątpliwości: "To mistrz nad mistrze!"

Wcześniej Stoch wygrał w sezonach 2016/17 i 2017/18. Imponujący był drugi z tych triumfów. Wówczas, jako drugi skoczek w historii po Niemcu Svenie Hannawaldzie, wygrał wszystkie cztery konkursy składające się na TCS.

Tylko dwóch narciarzy może się pochwalić większą liczbą statuetek Złotego Orła na zwycięstwo w tej imprezie - pięć ma w kolekcji Fin Janne Ahonen, a cztery Niemiec Jens Weissflog. Również trzy końcowe sukcesy odnotowali Norweg Bjoern Wirkola i Niemiec Helmut Recknagel.

Trzeci w zakończonej w środę edycji był Dawid Kubacki, który triumfował przed rokiem. Na piątym miejscu TCS ukończył Piotr Żyła, a na szóstym Andrzej Stękała.

"Tak samo szacunek dla Dawida Kubackiego za trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz uznanie dla Piotra Żyły i Andrzeja Stękały, którzy też zakończyli tę imprezę na doskonałych lokatach. Serce rośnie, patrząc na ich skoki i wyniki. Cały sztab wykonuje wyśmienitą robotę, a te sukcesy dają potężną motywację i napędzają nas do dalszej pracy" - podsumował Małysz.

Po raz drugi na podium TCS znalazło się dwóch Polaków. W sezonie 2016/17 triumfował Stoch, a drugi był Żyła.

RadioZET.pl/PAP