Adam Małysz mocno o polskim skoczku: Skacze, bo nie ma kto inny

23.01.2020 09:59
Adam Małysz
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/EAST NEWS

Adam Małysz był bardzo konkretny w ocenie formy niektórych polskich skoczków narciarskich przed nadchodzącym Pucharem Świata w Zakopanem. - Skacze, bo nie ma kto inny - powiedział na temat Macieja Kota, który w tym sezonie spisuje się dużo poniżej oczekiwań.

- Maciej Kot? Skacze, bo za bardzo nie ma kto inny. Kadra B też odstaje. Olek Zniszczoł prezentował się nieźle w Pucharze Kontynentalnym, ale nie tak, żeby w Pucharze Świata, gdzie startuje się z rozbiegu ustawionego o wiele niżej, zdobywać punkty - przyznał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Kot w tym sezonie zdobył zaledwie 37 punktów i zajmuje 36. miejsce w klasyfikacji generalnej. Choć to wynik dużo poniżej oczekiwań, i tak jest najlepszym Polakiem po Kubackim, Stochu i Żyle.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach 2019/2020

Skoki - Zakopane 2020: Polska nie wystawi wszystkich skoczków

Małysz odpowiedział też na pytanie, dlaczego biało-czerwoni nie wystawią w kwalifikacjach dwunastu zawodników, na co pozwalają im przepisy, a zaledwie dziewięciu. - Nie ma zawodników na odpowiednim poziomie. Ci, którzy będą występowali, znają skocznię, wiedzą, jak tam skakać, więc punkty to musi być ich cel - stwierdził.

W kwalifikacjach PŚ w Zakopanem wystąpią: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Stefan Hula, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Adam Niżnik.

W najbliższy weekend w Zakopanem odbędą się dwa konkursy - sobotni drużynowy i niedzielny indywidualny. Na piątek zaplanowano kwalifikacje.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/AN