Zamknij

Adam Małysz zarażony koronawirusem. Co z innymi skoczkami?

22.06.2020 15:22
Adam Małysz
fot. MAREK DYBAS/REPORTER/East News

Adam Małysz ma koronawirusa! O zakażeniu COVID-19 legendarny polski skoczek powiadomił osobiście, za pomocą mediów społecznościowych. "Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa" - napisał Małysz.

Adam Małysz poinformował o zakażeniu koronawirusem za pośrednictwem swojego konta na Facebooku. Poniżej treść jego wiadomości:

"Witajcie kochani, tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia."

Zobacz także

Adam Małysz ma koronawirusa. Co z innymi skoczkami?

"Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności."

"Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie."

Przypomnijmy, że Małysz miał ostatnio kontakt z całą pierwszą kadrą polskich skoczków, w tym z Kamilem Stochem i Dawidem Kubackim. Legendarny polski sportowiec, a obecny dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim chętnie dzielił się wrażeniami po pierwszych treningach ze swoimi fanami.

Jak zatem wygląda sytuacja zdrowotna polskich skoczków? Na razie nie otrzymaliśmy żadnych informacji, jakoby którykolwiek z biało-czerwonych również zmagał się z koronawirusem, jednak niewątpliwie wszyscy z nich zostaną poddani testom, a całą kadrę czekać będzie dwutygodniowa kwarantanna.

Zobacz także

RadioZET.pl/Facebook/Adam Małysz

Posłuchaj podcastu