Zamknij

Adam Małysz ratował trening skoczków. Razem z Doleżalem odśnieżał zeskok [WIDEO]

12.11.2019 08:51
Małysz i Doleżal odśnieżali Wielką Krokiew
fot. kadr z wideo

W poniedziałek trening polskich skoczków w Zakopanem mógł zostać odwołany. Wszystko przez pogodę, która zaskoczyła kadrę biało-czerwonych. Jednak Adam Małysz razem z Michalem Doleżalem i resztą sztabu szkoleniowego wzięli sprawę w swoje ręce i sami odśnieżyli Wielką Krokiew.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Inauguracja zimowego sezonu Pucharu Świata 2019/20 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym polscy skoczkowie udali się do Zakopanego, aby szlifować formę na Wielkiej Krokwi. Niemniej jednak aura kompletnie zaskoczyła biało-czerwonych, a na zeskoku pojawił się śnieg. Wówczas pojawiło się ryzyko odwołania treningu, czemu zapobiegł…sztab szkoleniowy z Adamem Małyszem i Michalem Doleżalem na czele.

Po odśnieżaniu Wielkiej Krokwi legendarny skoczek opublikował post na Instagramie, w którym poinformował o całym zajściu.

Żeby skoczkowie mogli trenować, inni muszą się napracować. Pogoda coraz bardziej nas zaskakuje. Żeby trening mógł zostać przeprowadzony, nasza ekipa wzięła się do pracy. Wszyscy pomogliśmy pracownikom skoczni, a zawodnicy mogli bez przeszkód oddać swoje skoki – czytamy.

Poza tym w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak Małysz i Doleżal zjeżdżają po zeskoku skoczni i zbierają śnieg.

Pierwsze konkursy Pucharu Świata zaplanowano w dniach 23-24 listopada w Wiśle. Najpierw skoczkowie powalczą w konkursie drużynowym, a dzień później zmierzą się w zawodach indywidualnych.

RadioZET.pl/Instagram, youTube