Adam Małysz: 48. miejsce Kamila w kwalifikacjach nikogo nie zadowala [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
17.11.2018 14:00
Adam Małysz
fot. RadioZET.pl

Adam Małysz jest przekonany, że nieudane kwalifikacje w wykonaniu Kamila Stocha były tylko wypadkiem przy pracy. - 48. miejsce Kamila nikogo nie zadowala, także jego. On jest jednak takim zawodnik, że się rozpędza, a potem trudno jest go już złapać - powiedział były skoczek, a obecnie dyrektor PZN.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jego zdaniem, większe problemy ma Maciej Kot. - On jest rozregulowany. Błąd, kiedy on wykręca narty i potem musi odpuszczać, nie pojawił się dziś, ale już dawno. W tym roku mocno nad tym pracował, stąd też te skoki nie są na razie tak stabilne. On potrafi skoczyć bardzo daleko, ale też może totalnie zepsuć - ocenił Małysz.

- Może nie zabrzmi to najlepiej, ale ja się nawet trochę cieszę, że kwalifikacje nie poszły tak, jak to było w zeszłym roku, dlatego że potem oczekiwania są bardzo, bardzo duże i ciężko jest im sprostać - dodał.

Małysz ocenił szanse w konkursie drużynowym

- Oprócz Niemców nie mieliśmy silnego teamu, który w kwalifikacjach by równo skakał. Najpewniej czuli się Austriacy, bo oni trenowali już na śniegu, a pozostali podeszli do tego bardzo ostrożnie. Myślę, że cały czas jesteśmy w tej trójce - przyznał przez sobotnim konkursem drużynowym.

Relacja na żywo z konkursu drużynowego w Wiśle na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/JK/KS