Adam Bielecki dołączył do Adama Nawałki i Jerzego Dudka

Andreas Nicolaides
21.03.2018 12:17
Adam Bielecki
fot. Paweł Supernak

Adam Bielecki, uczestnik narodowej wyprawy na K2, został ambasadorem marki 4Move. Z firmą współpracują m.in. Adam Nawałka czy Jerzy Dudek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Adam Bielecki - sukcesy, osiągnięcia

Uczestnik Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018, po trzech miesiącach działalności górskiej wrócił do kraju. Adam Bielecki to jeden z najsilniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich himalaistów młodego pokolenia. Należy do grona najszybszych wspinaczy na świecie, specjaliści podkreślają niesamowitą wydolność jego organizmu, którą wykorzystuje w imię realizacji celów, w które wierzy. Dokonuje przy tym czynów spektakularnych i bohaterskich - to człowiek, który nie boi się ekstremalnych wyzwań i intensywnego wysiłku fizycznego, a jego działalność sportowa od lat budzi szerokie zainteresowanie. Współpraca Adama Bieleckiego z 4Move została nawiązana w czasie, gdy mierzył się z jednym z największych wyzwań współczesnego himalaizmu, jakim jest zdobycie K2 zimą. Marka 4Move udzieliła himalaiście wsparcia w jego walce o najwyższe cele. Walce odbywającej się w skrajnie trudnych warunkach atmosferycznych oraz wymagającej nadludzkiego wysiłku fizycznego.

- Uważam, że zdobycie szczytu jest ważne, ale nie najważniejsze. Filozofia marki 4Move to wspieranie ludzi we wszelkiej aktywności sportowej, bez względu na jej wynik. Podzielam ten światopogląd i mam nadzieję, że moja współpraca z 4Move zachęci ludzi do dbania o siebie, swoje zdrowie i zainspiruje do uprawiania sportu, którego bakcyl jest w każdym z nas. – powiedział Adam Bielecki o współpracy z 4Move.

Marka 4Move

Związana ze światem sportu marka napoju izotonicznego od lat wspomaga osoby prowadzące intensywny, dynamiczny i aktywny tryb życia. Współpracuje z najlepszymi sportowcami na świecie - jej ambasadorami jest trener Reprezentacji Polski w piłce nożnej Adam Nawałka i znany bramkarz Jerzy Dudek, należący do jednych z najbardziej szanowanych polskich sportowców. 4Move inspiruje i motywuje do aktywności fizycznej, zarówno profesjonalistów, jak i osoby uprawiające sport rekreacyjnie. Wybór nowego promotora nie był zatem przypadkowy – Bielecki to przecież zdobywca 4 ośmiotysięczników - dwóch w zimie i dwóch w lecie – jako pierwszy człowiek na świecie wspiął się zimą na szczyty Broad Peak oraz Gaszerbrum I, bijąc rekord wysokości osiągniętej zimą w Karakorum, jest zdobywcą szczytów K2 i Makalu latem.

Pokonywanie przeszkód w jego wydaniu zapiera dech w piersiach – dzięki nowym technologiom mogliśmy na bieżąco śledzić próby zdobycia imponującego i trudnego szczytu K2 w sezonie zimowym, waleczną akcję o ludzkie życie na Nanga Parbat. Człowiek jest niekiedy zmuszony do pogodzenia się z ograniczeniami, które stwarza świat lodu i izolacji. Narodowa Zimowa Wyprawa na K2 była naszą wspólną sprawą – w obecnej sytuacji nie ma wygranych, czy przegranych – priorytetem i bezpośrednią przyczyną powrotu było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom. Do kraju wrócił zatem nasz bohater – człowiek, który chciał spełnić marzenia, walczył z żywiołem, dał z siebie wszystko i nie zawiódł naszych oczekiwań. Natomiast niezwykła góra wielu z nas nauczyła cierpliwości i pokory.

RadioZET.pl/inf. pras./AN