TCS: Gigantyczna przewaga Stocha. Zobacz klasyfikację generalną

Krzysztof Sobczak
04.01.2018 16:06
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Do zwycięstw w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, Kamil Stoch dorzucił triumf także w Innsbrucku. Po trzech konkursach 66. Turnieju Czterech Skoczni Polak jest liderem, a jego przewaga nad resztą stawki jest już gigantyczna.

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch powtórzy wyczyn Svena Hannwalda?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

W czwartek Stoch był bezkonkurencyjny i aż o 14.5 punktu wyprzedził Daniela Andre Tande. Richard Freitag, który naciskał na Stocha i w niemieckiej części TCS dwukrotnie był drugi, po upadku w pierwszej serii wycofał się z rywalizacji i tym samym stracił szansę na końcowy sukces. Na pozycję wicelidera wskoczył Andreas Wellinger, który w Innsbrucku był 3.

Żeby Stoch nie wygrał 66. TCS, musiałby się zdarzyć jakiś kataklizm. Obecnie Polak wyprzedza drugiego Wellingera o...  64.5 punktu! Niestety trzecią lokatę na rzecz Kobayashiego stracił 20. dziś Dawid Kubacki. 27-latek padł na 4. pozycję, którą zajmuje ex-aequo z Tande. Obaj tracą do Japończyka 16 pkt.

Zakończenie 66. TCS w sobotę w Bischofshofen. Jeśli Kamil Stoch ponownie okaże się najlepszy, to powtórzy wyczyn Svena Hannawalda z sezonu 2001/2002, który jako jedyny wygrywał na wszystkich obiektach.

RadioZET.pl/KS