TCS: Kamil Stoch skomentował wpadkę z polskim hymnem w Ga-Pa

Krzysztof Sobczak
02.01.2018 16:38
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

- To było trochę nudnawe - tak Kamil Stoch skomentował wpadkę organizatorów z polskim hymnem. "Mazurek Dąbrowskiego" zabrzmiał w Garmisch-Partenkirchen tak, jakby grany był w zwolnionym tempie.

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch wygra konkurs w Innsbrucku?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Po tym, jak w ubiegłym roku w Bischofshofen Kamil Stoch (oraz stojący obok niego na podium 65. TCS Piotr Żyła - przyp. red.) usłyszał dziwnie brzmiący polski hymn, wydawało się, że drugi raz organizatorzy jednej z najważniejszych imprez sezonu nie popełnią tego samego błędu. Niestety, 1 stycznia 2018 roku znowu zaprezentowali "Mazurka Dąbrowskiego" w stylu marsza pogrzebowego.

Kibice oraz dziennikarze nie kryli oburzenia zaistniałą sytuacją. O komentarz został poproszony także ten, dla którego ten hymn zagrano, Kamil Stoch.

- W Oberstdorfie zagrali długo, pięknie i to było super, a tutaj niestety trochę to było nudnawe. Melodia była jednak taka, jak powinna być - przyznał po konkursie dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi.

Po niemieckiej części 66. TCS Kamil Stoch prowadzi w klasyfikacji generalnej o 11.8 pkt przed Richardem Freitagiem. W Innsbrucku i Bischofshofen będzie bronił pozycji lidera.

RadioZET.pl/YouTube/KS