Zamknij

50 mandatów i 21 wniosków do sądów. Policja bezlitosna dla fanów w Zakopanem

17.01.2021 11:13
Policja pod Wielką Krokwią
fot. ANDRZEJ BANAS/Polska Press/East News

W sobotę w Zakopanem odbył się konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich, w którym Polacy zajęli drugie miejsce. Mimo licznych zakazów i apeli, wielu fanów skoków zdecydowało się wyjść z domów sprzed telewizora i obejrzeć zmagania polskich zawodników na żywo, pod Wielką Krokwią. Policja była jednak bezlitosna dla tych, co próbowali robić to nieprzepisowo - rozdała 50 mandatów i skierowała 21 wniosków do sądów.

  • W sobotę odbył się konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, w którym Polacy zajęli drugie miejsce
  • Mimo licznych zakazów i apeli, wokół Wielkiej Krokwi zgromadziło się tego dnia wielu kibiców skoków, którzy przyszli podziwiać biało-czerwonych na żywo
  • Policja okazała się jednak bezlitosna dla tych, co gromadzili się w zbyt dużych grupach lub nie mieli założonych maseczek i w sumie rozdała 50 mandatów oraz skierowała aż 21 wniosków do sądu

Trybuny Wielkiej Krokwi były w sobotę puste, ale spory ruch pieszy panował w okolicy skoczni; kibice z oddali podziwiali skoki narciarskie. Policja nałożyła 50 mandatów karnych i skierowała 21 wniosków do sądu; chodzi o wykroczenia porządkowe i brak maseczek – mówi PAP rzecznik zakopiańskiej policji.

Jak relacjonował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek, kibice skoków byli także ukarani mandatami karnymi za odpalanie rac. Policja wylegitymowała 281 osób.

50 mandatów i 21 wniosków do sądów. Policja bezlitosna dla fanów w Zakopanem

Kibice "uzbrojeni" w biało czerwone flagi i gadżety do kibicowania gromadzili się wzdłuż ulic prowadzących do Wielkiej Krokwi – ul. Piłsudskiego i Czecha. Policja m.in. za pomocą megafonu upominała gromadzących się ludzi o obowiązku zachowania dystansu i noszenia maseczek. Fani skoków zebrali się też na nieco oddalonym od skoczni wzgórzu Antałówka, skąd roztacza się widok na Wielką Krokiew.

W sobotę w Zakopanem odbył się drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. W niedzielę na Wielkiej Krokwi odbędzie się konkurs indywidualny.

RadioZET.pl/PAP