Zamknij

Pierwszy wpis Daniela Andre Tande po wypadku. Jak się czuje skoczek?

02.04.2021 14:45

Daniel Andre Tande wciąż przebywa w szpitalu w Lublanie po upadku, do którego doszło w miniony czwartek (25 marca) na skoczni w Planicy. Norweg wraca powoli do zdrowia i jest w znakomitym nastroju, o czym świadczy zamieszczone przez niego zdjęcie na Instagramie, pierwsze od przeszło tygodnia.

Pierwszy wpis Daniela Andre Tande
fot. JURE MAKOVEC/AFP/East News
  • Daniel Andre Tande na Instagramie opublikował pierwsze zdjęcie od upadku w Planicy
  • 27-letni skoczek pochwalił się otrzymanym prezentem i przekazał dobre informacje na temat swojego stanu zdrowia
  • Norweg wciąż przebywa w szpitalu w Lublanie

Daniel Andre Tande w czwartek 25 marca podczas serii próbnej na Letalnicy w Planicy zaraz po wyjściu z progu stracił panowanie nad lewą nartą i z dużej wysokości runął na bulę. Opadając, z ogromnym impetem uderzył ramieniem o zeskok, a następnie kilkukrotnie koziołkował. 27-latek stracił przytomność i musiał być reanimowany. Po blisko godzinie udzielania mu pomocy na miejscu przetransportowano go helikopterem do kliniki w Lublanie, gdzie przebywa do dziś.

W całym tym dramatycznie wyglądającym zdarzeniu Norweg miał mnóstwo szczęścia, że skończyło się tylko na złamanym obojczyku i przebitym płucu. Tego typu wypadki niekiedy kończyły się nawet złamaniem kręgosłupa i koniecznością zakończenia kariery.

Daniel Andre Tande pochwalił się... skarpetkami [ZDJĘCIE]

Od wybudzenia ze śpiączki farmakologicznej, to jest od poniedziałku, Tande jest w znakomitym nastroju. Zaraz po odzyskaniu świadomości powiedział do kierownika kadry Clasa Brede Brathena, że "tak łatwo się go nie pozbędą". W czwartek były mistrz świata w lotach narciarskich umieścił pierwszy wpis w mediach społecznościowych.

Norweg opublikował zdjęcie ze szpitala. Nie pokazał swojej twarzy, lecz stopy, na których miał założone skarpetki z motywem czterolistnej koniczyny.

"Dziękuję za prezent. Od razu czuję, że mam szczęście, nie mogę się doczekać, aż wypróbuję je na skoczni" - napisał na Instagramie. "Czuję się dużo lepiej, dziękuję za całą miłość i wsparcie" - dodał.

Daniel Andre Tande
fot. Daniel Andre Tande/InstaStory

Daniel Andre Tande - sukcesy, osiągnięcia, wyniki

Daniel Andre Tande należy do najbardziej lubianych skoczków w Pucharze Świata. Sympatię polskich kibiców zdobył w 2018 roku, gdy długo oklaskiwał i z niedowierzaniem kręcił głową, widząc to, co w 66. Turnieju Czterech Skoczni wyprawiał Kamil Stoch [Polak wygrał wszystkie konkursy - przyp. red.]. Sam też może pochwalić się wieloma sukcesami.

27-latek z Narwik to przede wszystkim znakomity "lotnik". Na swoim koncie ma cztery medale z mistrzostw świata w lotach narciarskich - indywidualnie najlepszy był w 2018 roku w Oberstdorfie, a wraz z kolegami są niepokonani w "drużynówkach" od 2016 roku i zmagań w Tauplitz. Jest też drużynowym mistrzem olimpijskim z Pjongczangu na dużej skoczni.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata dwa razy zajmował 3. miejsca - w sezonach 2016/2017 i 2017/2018.

RadioZET.pl/Onet